Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 25 listopada 2011 r., sygn. II SA/Wa 1645/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Antoniuk (spraw.) Sędzia WSA Iwona Dąbrowska Sędzia WSA Adam Lipiński Protokolant Paweł Wyszyński po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 listopada 2011 r. sprawy ze skargi W. G. na decyzję Szefa Służby Celnej z dnia [...] maja 2011 r. nr [...] w przedmiocie mianowania na stopień służbowy 1. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji, 2. zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

Szef Służby Celnej decyzją z dnia [...] maja 2011 r. nr [...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 k.p.a., po rozpoznaniu odwołania W.G. z dnia [...] listopada 2010 r. od aktu mianowania Dyrektora Izby Celnej w O. z dnia [...] listopada 2009 r. na stanowisko rachmistrza celnego w korpusie podoficerów Służby Celnej utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy w zakresie określenia korpusu.

W uzasadnieniu powyższej decyzji Szef Służby Celnej podniósł, iż w dniu [...] listopada 2009 r. Dyrektor Izby Celnej w O., na podstawie art. 223 ust. 1 i 5 oraz art. 115 ust. 1 pkt. 2 lit. e) ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej, mianował W.G. z dniem [...] listopada 2009 r. na stopień służbowy rachmistrza celnego w korpusie podoficerów Służby Celnej.

Pismem z dnia [...] listopada 2010 r. W.G. złożył do Szefa Służby Celnej, za pośrednictwem Dyrektora Izby Celnej w O., odwołanie od wyżej wymienionego aktu mianowania wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu do złożenia odwołania. Funkcjonariusz powołał się na orzecznictwo sądów administracyjnych, w tym Naczelnego Sądu Administracyjnego, ostatecznie przesądzające o decyzyjnym charakterze mianowania na stopnie służbowe. Podniósł, iż w sprawie nie został uwzględniony fakt zajmowania przez niego stanowiska głównego księgowego w Izbie Celnej w O. w okresie od [...] sierpnia 2000 r. do [...] kwietnia 2008 r. to jest, przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej. W związku z tym, powołując się na przepis art. 223 ust. 3 pkt 2 ww. ustawy, ze względu na zajmowane stanowisko kierownicze wniósł o zmianę decyzji i mianowanie na odpowiedni stopień w korpusie oficerów młodszych Służby Celnej.

Zobacz także
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00