Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 21 października 2011 r., sygn. II SA/Łd 669/11

 

Dnia 21 października 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi - Wydział II w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sławomir Wojciechowski Sędziowie Sędzia NSA Anna Stępień Sędzia WSA Renata Kubot-Szustowska (spr.) Protokolant asystent sędziego Agnieszka Gortych-Ratajczyk po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 października 2011 roku sprawy ze skargi M. W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w P. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania zasiłku celowego z przeznaczeniem na opłaty mieszkaniowe 1. oddala skargę; 2. przyznaje i nakazuje wypłacić z funduszu Skarbu Państwa - Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi na rzecz adwokat E. S.-S. prowadzącej Kancelarię Adwokacką przy ul. [...] w Ł. kwotę 295,20 (dwieście dziewięćdziesiąt pięć złotych dwadzieścia groszy), tytułem zwrotu kosztów nieopłaconej pomocy prawnej udzielonej skarżącemu z urzędu, zawierającą należny podatek od towarów i usług, według obowiązującej stawki przewidzianej dla tego rodzaju czynności w przepisach o podatku od towarów i usług

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Samorządowe Kolegium Odwoławcze w P. na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2000r., Nr 98, poz. 1071), po rozpatrzeniu odwołania M. W. od decyzji Prezydenta Miasta B. z dnia [...] Nr [...] o odmowie przyznania świadczenia w formie zasiłku celowego z przeznaczeniem na opłaty mieszkaniowe w lutym i marcu 2011r. w wysokości 900 zł., utrzymało w mocy wskazaną decyzję organu pierwszej instancji.

W trakcie przeprowadzonego postępowania organ pomocowy ustalił, iż podczas rodzinnego wywiadu środowiskowego w dniu 11 lutego 2011r. M. W. utrudniał jego przeprowadzenie, poinformował, jedynie, że od ostatniego wywiadu środowiskowego jego sytuacja rodzinna nie zmieniła się i zbędne jest w jego ocenie ponownie udzielanie tych samych informacji, które są w posiadaniu organu. Oświadczył, że jest bez środków do życia. Wnioskodawca nie udzielił informacji odnośnie wspólnego zamieszkiwania i prowadzenia gospodarstwa domowego z innymi osobami, swojej sytuacji mieszkaniowej, a odnoście sytuacji zawodowej oświadczył, że został zmuszony do rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy przez pracowników Ośrodka, podczas gdy chciał tylko korzystać z zasiłku stałego. Podniósł, że jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. Wnioskodawca odmówił też podpisania wywiadu środowiskowego, wyprosił pracowników socjalnych z mieszkania i zaznaczył, że jest to ostatnia wizyta pracowników MOPS w jego domu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00