Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 27 padziernika 2011 r., sygn. III SA/Kr 230/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Barbara Pasternak Sędziowie WSA Dorota Dąbek NSA Krystyna Kutzner (spr.) Protokolant Honorata Kuźmicka-Wełna po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 27 października 2011 r. sprawy ze skargi P. P. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia 16 grudnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie kary nagany uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji

Uzasadnienie

Komendant Powiatowy Policji, działając na podstawie:

- art. 135 j ust. 1 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 roku o Policji (Dz. U. 2007, Nr 43, poz. 277 ze zm.) -

Orzeczeniem Nr [...] z dnia [...] 2010r wymierzył skarżącemu - sierż. sztab. P. P. - referentowi Zespołu [...] Komendy Powiatowej Policji - karę dyscyplinarną nagany uznając go winnym popełnienia przewinienia dyscyplinarnego polegającego na tym , że w dniu [...] 2010 roku w A, nie dopełnił obowiązków służbowych w ten sposób, iż przed planowanym rozpoczęciem służby o godzinie 8.00 w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych KPP nie uprzedził bezpośredniego przełożonego o niemożności stawienia się do służby z przyczyny z góry wiadomej, co w znacznym stopniu zdezorganizowało służbę tj., o czyn stanowiący naruszenie dyscypliny służbowej określonej w art. 132 ust. 3 pkt. 3 ustawy o Policji w zw. z § 15 ust. 1 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 2 września 2002 roku w sprawie szczegółowych praw i obowiązków oraz przebiegu służby policjantów (Dz. U. z 2002 nr 151 poz. 1261) .

W uzasadnieniu orzeczenia organ podniósł, że w wyniku przeprowadzonego postępowania wyjaśniającego ustalono, że w dniu [...] 2010 roku skarżący nie stawił się do służby i w żaden sposób nie usprawiedliwił swojej nieobecności, pomimo że powinien stawić się w tym dniu o godz. 8.00 zgodnie z dyslokacją służby Zespołu [...] na miesiąc czerwiec 2010 r.

W związku z powyższym podinsp. E. K. wykonała połączenie telefoniczne do skarżącego na jego prywatny numer telefonu, jednak nikt nie odebrał połączenia. Wyżej wymieniona nagrała się na sekretarkę telefonu , przedstawiając się z funkcji, stopnia oraz imienia i nazwiska , prosząc o informację, co się ze skarżącym dzieje. Pomimo pozostawionej na sekretarce informacji , nikt do niej nie oddzwonił .

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00