Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 23 września 2011 r., sygn. IV SA/Wa 1083/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Zyglewska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Alina Balicka, Sędzia WSA Danuta Kania, Protokolant ref. staż. Marek Bereziński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 września 2011r. sprawy ze skargi Fundacji S. w S. na postanowienie Głównego Lekarza Weterynarii z dnia [...] kwietnia 2011 r. nr [...] w przedmiocie umorzenia postępowania - oddala skargę

Uzasadnienie

IV SA/WA 1083/11

UZASADNIENIE

Postanowieniem z dnia [...] kwietnia 2011 r. Główny Lekarz Weterynarii umorzył postępowanie zażaleniowe.

Uzasadniając powyższe rozstrzygnięcie organ wyjaśnił, iż do Głównego Inspektoratu Weterynarii wpłynęło zażalenie Fundacji S. z siedzibą w S. na postanowienie [...] Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w S. przekazującego na podstawie art. 65 § 1 k.p.a., zgodnie z właściwością pismo skarżącej w sprawie przeprowadzenia kontroli w ramach sprawowania nadzoru nad bezpieczeństwem produktów pochodzenia zwierzęcego wobec M. K.

Główny Lekarz Weterynarii podkreślił, że ustawą z dnia 3 grudnia 2010r. o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego oraz ustawy - Prawo o postępowaniu przed sądami administracyjnymi znowelizowano art. 65 k.p.a. Obecnie przepis ten stanowi, iż w przypadku, gdy organ administracji publicznej, do którego podanie wniesiono jest niewłaściwy w sprawie, niezwłocznie przekazuje je do organu właściwego, zawiadamiając jednocześnie o tym wnoszącego podanie. Organ zauważył, że z dniem wejścia w życie tej nowelizacji, to jest z dniem 11 kwietnia 2011r. ustawodawca zrezygnował z formy postanowienia, na które służy zażalenie, przy przekazywaniu podania wniesionego do organu niewłaściwego, zastępując je zawiadomieniem. Organ motywował, że w związku z brakiem przepisów przejściowych nakazujących stosowanie przepisów dotychczas obowiązujących do postępowań wszczętych a nie zakończonych z dniem wejścia w życie nowelizacji, należy uznać, iż stosuje się przepisy w ich nowym brzmieniu, które nie przewidują przekazania podania do organu właściwego w formie postanowienia, na które służy zażalenie. Powyższe, w ocenie Głównego Lekarza Weterynarii wskazuje więc, iż w obecnym stanie prawnym nie ma podstaw do rozpatrzenia zażalenia na postanowienie [...] Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii z/s w S. z dnia [...] stycznia 2011r. , a zatem postępowanie w tej sprawie stało się bezprzedmiotowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00