Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 29 wrzenia 2011 r., sygn. IV SA/Po 719/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Tomasz Grossmann Sędziowie WSA Anna Jarosz WSA Bożena Popowska /spr./ Protokolant st. sekr. sąd. Laura Szukała po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 września 2011r. sprawy ze skargi M.P na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [...] lipca 2009r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia zezwolenia na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych 1. uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Prezydenta Miasta O.W. z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] 2. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. na rzecz M.P. kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego 3. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana

Uzasadnienie

Prezydent Miasta O.W. decyzją z dnia [...] kwietnia 2008 r. nr [...], działając na podstawie art. 18 ust. 10 pkt 2 w zw. z art. 18 ust. 7 pkt 9 i art. 18 ust. 10 pkt 3 ustawy z dnia 26.10.1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi (j.t. Dz.U. z 2007r. nr 70, poz. 473 ze zm. - dalej ustawa) cofnął M.P. w całym zakresie zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, w lokalu gastronomicznym w obiekcie dyskotekowym "[...]" mieszczącym się przy ul. W. [...] w O.W.

W wyniku odwołania wniesionego przez M.P., Samorządowe Kolegium Odwoławcze w K. decyzją z dnia [...] lipca 2008r. nr [...] uchyliło zaskarżoną decyzję i przekazało sprawę do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.

Prezydent Miasta O.W., po ponownym rozpatrzeniu sprawy, decyzją z dnia [...] maja 2009 r. nr [...] cofnął M.P. w całym zakresie zezwolenie na sprzedaż i podawanie napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży, w lokalu gastronomicznym w obiekcie dyskotekowym "[...]". W uzasadnieniu decyzji wskazano, iż w marcu i kwietniu 2007 r. w obiekcie dyskotekowym została przeprowadzona modernizacja, w wyniku, której z jednego lokalu wyodrębniono trzy lokale: 1) "[...]" - właściciel S,K,, 2) "[...]" właściciel M.P., 3) "[...]" właściciel D.K. W dniu 30.07.2007 r. wszczęto z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie cofnięcia zezwoleń w związku z licznymi skargami mieszkańców pobliskich posesji oraz licznymi interwencjami Policji. W dniach dnia [...].12.2007 r. i [...].07.2008 r. wydano decyzje w zakresie zakazu organizowania imprez masowych przez właścicieli trzech powyżej wymienionych lokali. Ustalono, iż pierwotny lokal dyskotekowy "[...]" podzielono przeźroczystymi szybami. Pomiędzy pomieszczeniami można swobodnie przechodzić z jednego lokalu do drugiego i trzeciego, co zdaniem organu stwarza system "naczyń połączonych". Łączna ilość miejsc w trzech pomieszczeniach wynosiła 370 w tym: -[...] należący do D.K. - 120 miejsc, [...] należący do S.K. - 100 miejsc, [...] należący do M.P. - 150 miejsc. W ocenie organu, miało to na celu ominięcie przepisów ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz.U. Nr 106, poz.680 ze zm.). Zdaniem organu, uczestnicy dyskoteki niezależnie od tego, do jakiego klubu przyszli, w końcu i tak gromadzą się w jednej dyskotece "[...]". Organ I instancji, czyniąc ustalenia dotyczące funkcjonowania lokali, przesłuchał w charakterze świadków funkcjonariuszy Policji, a także osoby będące uczestnikami zabawy w przedmiotowym klubie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00