Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 5 lipca 2011 r., sygn. II SAB/Ol 44/11

 

Dnia 5 lipca 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzenna Glabas Sędziowie Sędzia WSA Beata Jezielska Sędzia WSA Tadeusz Lipiński (spr.) Protokolant Specjalista Małgorzata Krajewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 lipca 2011 roku sprawy ze skargi M. K. i J. K. na bezczynność Burmistrza w wydaniu zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów I. zobowiązuje Burmistrza do rozpatrzenia wniosku J. K. z dnia "[...]" o wydanie zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów - w terminie 30 dni od daty zwrotu akt administracyjnych organowi; II. zasądza na rzecz skarżących od Burmistrza kwotę 100 zł (sto złotych), tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego; III. stwierdza, że w prowadzonym postępowaniu rażące naruszenie prawa nie miało miejsca.

Uzasadnienie

Z przedstawionych Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Olsztynie akt sprawy wynika że, pismem z dnia 14 marca 2006r. J. K. zwrócił się do Urzędu Miasta i Gminy o wydanie zezwolenia na wycięcie zakrzaczeń i drzew na 29 działkach wymienionych we wniosku.

W dniu "[...]" organ I instancji wydał decyzję zezwalającą na usunięcie 3 478 sztuk drzew różnych gatunków oraz na usunięcie około 3 700 m kw. krzewów, jednocześnie odmówił wydania zezwolenia na usunięcie 1 355 drzew.

W uzasadnieniu wskazano, że na podstawie dokumentacji oraz po przeprowadzeniu oględzin w terenie ustalono, że znaczna liczba drzew rośnie na gruntach sklasyfikowanych jako zadrzewienia i nieużytki. Organ zezwolił na wycięcie najmłodszych drzew, co w jego ocenie pozwoli na prawidłowe zagospodarowanie terenów działek, a jednocześnie zapewni zachowanie zadrzewień śródpolnych, mających duże znaczenie przyrodnicze. Drzewa zaś, na których usunięcie odmówiono zezwolenia są drzewami wiekowymi, należą do cennych gatunków bądź spełniają ważną rolę w środowisku naturalnym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00