Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 16 czerwca 2011 r., sygn. I SA/Sz 168/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Kazimierz Maczewski, Sędziowie Sędzia WSA Alicja Polańska (spr.), Sędzia WSA Anna Sokołowska, Protokolant Lidia Maląg, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 2 czerwca 2011 r. sprawy ze skargi T. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za październik 2005 r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu, 3. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącej Spółki kwotę [...] złote tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] Nr [...] Dyrektor Izby Celnej w S. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego w K. z dnia [...] Nr [...] zmieniającą decyzję z dnia [...] Nr [...] określającą T. Spółce z ograniczoną odpowiedzialnością

z siedzibą w K. należne zobowiązanie w podatku akcyzowym za miesiąc październik 2005 r. w kwocie [...] oraz odsetki od niezapłaconych wpłat dziennych w kwocie [...].

Z uzasadnienia tej decyzji wynika, że pracownicy Urzędu Celnego w K. przeprowadzili kontrolę podatkową w Spółce. Przedmiotem kontroli było sprawdzenie przestrzegania przepisów prawa podatkowego w podatku akcyzowym w zakresie obrotu olejem opałowym, m.in. za miesiąc październik 2005 r. W toku kontroli ustalono, że Spółka prowadziła sprzedaż oleju opałowego przeznaczonego na cele opałowe zarówno dla podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, jak i osób fizycznych nieprowadzących takiej działalności. W wyniku analizy dokumentów zgromadzonych w trakcie kontroli, w tym oświadczeń o przeznaczeniu wyrobów na cele opałowe, stwierdzono w 19 przypadkach nieprawidłowości polegających na braku oznaczeń dotyczących numerów NIP i PESEL, zaś w jednym przypadku stwierdzono, iż olej opałowy został sprzedany na cel inny niż opałowy, ustalono bowiem, że w dniu 27 października 2005 r. Spółka dokonała sprzedaży 2.020 litrów oleju opałowego dla F. D.R. w K., który zgodnie z przedłożonymi oświadczeniami miał być zużyty do zasilania agregatu prądotwórczego, a tym samym na cele inne niż opałowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00