Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 15 czerwca 2011 r., sygn. III SA/Po 811/10

 

Dnia 15 czerwca 2011 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzenna Kosewska (spr.) Sędziowie WSA Beata Sokołowska WSA Mirella Ławniczak Protokolant: st. sekr. sąd. Janusz Maciaszek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 czerwca 2011 roku przy udziale sprawy ze skargi Uniwersyteckiej Spółdzielni Mieszkaniowej "[...]" w P. na interpretację indywidualną Prezydenta Miasta z dnia 06 września 2010r. nr [...] w przedmiocie podatku od nieruchomości o d d a l a s k a r g ę

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia 09.07.2010r. Spółdzielnia Mieszkaniowa "[...]" z siedzibą w P. wystąpiła do Prezydenta Miasta o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od nieruchomości w szczególności zastosowania prawa podatkowego w odniesieniu do stawki podatku od nieruchomości dla opodatkowania powierzchni użytkowej hali garażowej.

Z przedstawionych we wniosku okoliczności wynika, że strona wybudowała zgodnie z pozwoleniem na budowę jeden budynek mieszkalny, w którym w podziemnej kondygnacji znajduje się hala garażowa na 24 stanowiska parkingowe oraz drugi budynek mieszkalny, w którym w podziemnej kondygnacji znajduje się hala garażowa na 39 stanowisk parkingowych. Strona podała, że zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (Dz. U. z 2005r. nr 240 poz. 2007 ze zm.) oraz § 65 ust. 1 rozporządzenia Ministra Rozwoju Regionalnego i Budownictwa z dnia 29 marca 2001r. w sprawie ewidencji gruntów i budynków (Dz. U. z 2001 r. nr 38 poz. 454) każdy z tych budynków został zakwalifikowany jako budynek mieszkalny.´

W związku z powyższym zadano pytanie: czy zasadnym jest deklarowanie i wpłacanie podatku od nieruchomości od miejsc postojowych znajdujących się w hali garażowej w budynku mieszkalnym według stawek dla budynków pozostałych?

Strona oceniając przedstawiony we wniosku stan faktyczny stanęła na stanowisku, że powinny być stosowane stawki podatkowe jak dla budynków mieszkalnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00