Wyrok WSA w Krakowie z dnia 10 czerwca 2011 r., sygn. I SA/Kr 608/11
Sygn. akt I SA/Kr 608/11 | | W Y R O K W IMIENIU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ Dnia 10 czerwca 2011r., Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie, w składzie następującym:, Przewodniczący Sędzia: WSA Ewa Michna (spr.), Sędziowie: WSA Ewa Długosz-Ślusarczyk, WSA Inga Gołowska, Protokolant: Iwona Sadowska - Białka, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 3 czerwca 2011r., sprawy ze skargi "R" Spółka z o.o. w K., na interpretację indywidualną Ministra Finansów, z dnia 7 grudnia 2010r. Nr [...], w przedmiocie podatku o grach hazardowych, - s k a r g ę o d d a l a
Uzasadnienie
I. Postępowanie przed organami.
1. Wnioskiem (otrzymanym przez Dyrektora Izby Skarbowej dnia 30 września 2010r.) - uzupełnionym pismem z dnia 21 października 2010r.- "R" Sp. z o.o. (zwana dalej "stroną skarżącą") będąca nadawcą ogólnopolskiego programu radiowego, wystąpiła o wydanie interpretacji indywidualnej w przedmiocie podatku od gier.
2. W przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego strona skarżąca wskazała, że zamierza prowadzić działalność w zakresie organizacji loterii audiotekstowych, opodatkowanych podatkiem od gier. W ramach podejmowanych czynności dotyczących organizowanej loterii, zamierza zawrzeć umowę z podmiotem pełniącym funkcję tzw. Agregatora tj. podmiotem współpracującym z operatorami sieci komórkowych i ich kooperantami. Zadaniem Agregatora byłoby umożliwienie uczestnictwa w loterii poprzez wysyłanie SMS-ów na wskazany numer, integrowanie ruchu pochodzącego od różnych operatorów tj. przyjęcie masowego ruchu telekomunikacyjnego i skierowanie go na urządzenia strony skarżącej, a następnie przesyłanie informacji przygotowanych przez stronę skarżącą uczestnikom loterii. Strona skarżąca zaznaczyła przy tym, że czynności Agregatora miałyby wyłącznie charakter techniczny, byłby on jedynie "przekaźnikiem". Na okoliczność powyższego powołała się na posiadaną opinię Departamentu Służby Celnej Ministerstwa Finansów potwierdzającą możliwość powierzenia takim podmiotom (jak Agregator) czynności, które nie mają charakteru czynności stanowiących istotę loterii audiotekstowej .