Orzeczenie
Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 kwietnia 2011 r., sygn. III SA/Wa 1813/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Dariusz Kurkiewicz (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Jerzy Płusa, Sędzia WSA Anna Wesołowska, Protokolant ref. staż. Dorota Gaj, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 kwietnia 2011 r. sprawy ze skargi Spółdzielni Mieszkaniowej "M." z siedzibą w W. na interpretację indywidualną Ministra Finansów z dnia [...] kwietnia 2010 r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług 1) uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, 2) stwierdza, że uchylona interpretacja indywidualna nie może być wykonana w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz Spółdzielni Mieszkaniowej "M." w W. kwotę 200 zł (słownie: dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego
Uzasadnienie
Skarżąca - Spółdzielnia Mieszkaniowa "M." z siedzibą w W. w dniu 5 marca 2010 r. złożyła wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego w zakresie stawki podatku od towarów i usług dla dostawy lokalu mieszkalnego wraz z udziałem we współwłasności garażu oraz prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego. Skarżąca przedstawiła następujący stan faktyczny:
Wskazała, iż obecnie realizuje dwa zadania inwestycyjne (dwa budynki mieszkalne) na działkach gruntu, których jest użytkownikiem wieczystym. Jedna z inwestycji prowadzona jest na zasadach spółdzielczego kosztu budowy dla członków Spółdzielni, tzn. non profit, natomiast druga prowadzona jest z przeznaczeniem na sprzedaż lokali znajdujących się w tej nieruchomości, tzn. jako działalność gospodarcza produkcyjna prowadzona w celu osiągnięcia zysków ze sprzedaży lokali. W skład obydwu budynków wchodzą: lokale mieszkalne, lokale użytkowe oraz miejsca postojowe w hali garażowej. W umowach o budowę, a później w aktach notarialnych zawartych z przyszłymi właścicielami lokali, będzie podana wartość wymaganego wkładu budowlanego na pokrycie kosztów budowy, bądź cena sprzedaży oddzielnie dla poszczególnego rodzaju lokali. W przypadku miejsc postojowych określony będzie udział danego miejsca w nieruchomości wspólnej, bowiem hala garażowa będzie stanowiła nieruchomość wspólną. Każdy z właścicieli będzie posiadał prawo do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right