Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 28 kwietnia 2011 r., sygn. II SA/Rz 171/11

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący NSA Jerzy Solarski Sędziowie SO del. Anna Bembenek WSA Robert Sawuła/spr./ Protokolant Sylwia Pacześniak po rozpoznaniu w Wydziale II Ogólnoadministracyjnym na rozprawie w dniu 28 kwietnia 2011 r. sprawy ze skargi A. M. na decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji z dnia [...] grudnia 2010 r., nr [...] w przedmiocie cofnięcia uprawnień do wypłaty równoważnika pieniężnego na remont lokalu mieszkalnego uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję Komendanta Powiatowego Policji nr [...] z dnia [...] października 2010 r.

Uzasadnienie

II SA/Rz 171/11

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi A. M. jest decyzja Wojewódzkiego Komendanta Policji (dalej jako KWP) Nr [...] z [...].12.2010 r. wydana w przedmiocie cofnięcia uprawnienia do równoważnika pieniężnego za remont lokalu mieszkalnego. Decyzja ta zapadła w następującym stanie faktycznym:

Decyzją Komendanta Powiatowego Policji (KPP) z [...].03.2005 r. nr [...] przyznano A. M. - emerytowanemu funkcjonariuszowi Policji prawo do równoważnika za remont domu jednorodzinnego położonego w I., uwzględniając pięć norm zaludnienia. W decyzji tej postanowiono ponadto wypłacać świadczenie corocznie, wysokość ustalać każdorazowo na podstawie składanych oświadczeń mieszkaniowych, zobowiązując wnioskodawcę do udzielania informacji o każdej zmianie mającej mieć wpływ na przyznane uprawnienie. Z akt nie wynika, aby decyzja ta była przedmiotem zaskarżenia. Pismem z 20.02.2006 r. KPP poinformował A. M., iż w związku ze znowelizowaniem rozporządzenia, stanowiącego podstawę do wypłaty równoważnika za remont lokalu, od 1.01.2006 r. brak jest podstaw do wypłaty powyższego świadczenia.

A. M. wnioskiem z 23.12.2009 r. zwrócił się do KPP o wypłatę równoważnika za lata 2006-2009 uznając, że pozbawienie go wypłaty tego świadczenia było bezprawne. Wniosek zawierał także żądanie wypłaty odsetek. Wnioskodawca powoływał się na obowiązującą decyzję przyznającą prawo do świadczenia, zarzucając ponadto, że znowelizowanie przepisów stanowiących podstawę jego wypłaty nie dawało podstawy do stwierdzenia wygaśnięcia źródłowej decyzji uprawniającej. Do wniosku dołączono oświadczenia mieszkaniowe. W następstwie tego wniosku zapadło szereg decyzji administracyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00