Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 22 marca 2011 r., sygn. I SA/Wr 1392/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Radom, Sędziowie Sędzia WSA Dagmara Dominik-Ogińska, Sędzia WSA Ireneusz Dukiel (sprawozdawca), Protokolant Małgorzata Jakubiak, po rozpoznaniu w dniu 22 marca 2011 r. we Wrocławiu na rozprawie sprawy ze skargi "A" Sp. z o.o. w L. na indywidualną interpretację Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług I. uchyla zaskarżoną interpretację; II. zasądza od Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej w P. na rzecz skarżącej "A" Sp. z o.o. w L. kwotę 457,00 zł (czterysta pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Sygn. akt I SA / Wr 1392 / 10

UZASADNIENIE

Przedmiotem skargi "A" Sp. z o.o. w L. (dalej: spółka/ podatnik/strona/skarżąca) jest interpretacja indywidualna Ministra Finansów z [...], nr [...], w przedmiocie podatku od towarów i usług.

Skarżąca spółka w dniu 17 lipca 2009 r. wystąpiła z wnioskiem o udzielenie indywidualnej pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług (dalej: podatek VAT) w zakresie obowiązku ewidencjonowania przy zastosowaniu kas fiskalnych usług przewozu regularnego specjalnego pracowników.

Z opisanego we wniosku stanu faktycznego wynika, że spółka świadczy m. in. usługi określone w art. 4 pkt 9 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym (tekst jedn.: Dz. U. z 2007 r., Nr 125, poz. 874 ze zm. - dalej: u.t.d.), tj. przewóz regularny specjalny. Strona wskazała, iż definicja usług przewozu regularnego specjalnego, tzn. niepublicznego przewozu regularnego określonej grupy osób z wyłączeniem innych osób, nie mieści się w definicji przewozów regularnych, o których mowa w art. 4 pkt 7 u.t.d., tzn. publicznego przewozu osób i ich bagażu w określonych odstępach czasu i określonymi trasami, na zasadach określonych w powołanej ustawie i w ustawie z dnia 15 listopada 1984 r. - Prawo przewozowe (Dz. U. z 2000 r., Nr 50, poz. 601, ze zm.- dalej u.p.p.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00