Wyrok WSA w Warszawie z dnia 31 marca 2011 r., sygn. V SA/Wa 2211/10
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA - Barbara Mleczko-Jabłońska, Sędzia WSA - Izabella Janson, Sędzia WSA - Cezary Kosterna (spr.), Protokolant ref. staż. - Tomasz Godlewski, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 31 marca 2011r. sprawy ze skargi Z. S. A. na postanowienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia... grudnia 2009 r. nr ... w przedmiocie odmowy wydania zaświadczeń o pomocy de minimis; oddala skargę.
Uzasadnienie
1. Przedmiotem skargi z 15 stycznia 2010r. wniesionej przez Z. przy ...S.A. w S., zwany dalej Z. ..., jest postanowienie Ministra Pracy i Polityki Społecznej nr ... z ... grudnia 2009r. utrzymujące w mocy postanowienie Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z ... listopada 2009r. odmawiające wydania zaświadczenia o pomocy de minimis.
2. Zaskarżone postanowienie zostało wydane w następującym stanie faktycznym:
2.1. Wnioskiem z ... kwietnia 2009r. (data pisma) Z. ... zwrócił się o wydanie zaświadczeń o udzielonej pomocy de minimis w kwocie ... zł, z tytułu wydatkowania z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (dalej: zfron) tej kwoty na dostosowanie miejsc pracy i stanowiska pracy do potrzeb wynikających z rodzaju i stopnia niepełnosprawności zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 12 lit e rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 19 grudnia 2007 r. w sprawie zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (dalej: rozporządzenie ZFRON) Do wniosku skarżący załączył: dokumentację potwierdzającą dokonanie wydatków na zakup mebli biurowych tj. fakturę i wyciągi bankowe z konta zfron, oświadczenie wynikające z § 9 ust. 3 rozporządzenia ZFRON ( o tym, że nie jest przedsiębiorcą w trudnej sytuacji ekonomicznej i nie otrzymał innej pomocy publicznej w odniesieniu do tych samych kosztów), oraz trzy indywidualne programy rehabilitacji pracowników (dalej: IPR).
Z dokumentów IPR wynika, że: