Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Olsztynie z dnia 15 lutego 2011 r., sygn. II SA/Ol 886/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Olsztynie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Marzenna Glabas Sędziowie Sędzia WSA Beata Jezielska (spr.) Sędzia WSA Alicja Jaszczak-Sikora Protokolant st. sekretarz sądowy Małgorzata Krajewska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 lutego 2011 r. sprawy ze skargi P. B. na decyzję Rektora Uniwersytetu z dnia z dnia "[...]", Nr "[...]" w przedmiocie skreślenia z listy studentów kierunku filologia, specjalność filologia ukraińska z językiem angielskim oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia "[...]" wydaną z upoważnienia Dziekana Wydziału H. Uniwersytetu w O. orzeczono o skreśleniu P. B. z listy studentów studiów stacjonarnych kierunku filologia specjalność - filologia ukraińska z językiem angielskim z powodu nieuczestniczenia w obowiązkowych zajęciach dydaktycznych.

Na skutek wniesionego przez P. B. odwołania decyzją z dnia "[...]" Prorektor Uniwersytetu w O. działający z upoważnienia Rektora uchylił zaskarżoną decyzję w całości i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania organowi pierwszej instancji. Wskazano, iż wbrew przepisom Kodeksu postępowania administracyjnego, który ma zastosowanie w tej sprawie organ pierwszej instancji nie dokonał wszczęcia postępowania skutkującego wydaniem decyzji indywidualnej i nie zapewnił stronie możliwości czynnego udziału w każdym stadium postępowania, a zatem nie było podstaw do wydania zaskarżonej decyzji. Ponadto podniesiono, iż naruszono przepis art. 107 § 1 kpa, gdyż organ nie podał konkretnej podstawy prawnej wydanej decyzji. Podniesiono przy tym, iż art. 190 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym zawiera wiele różnych podstaw skreślenia z listy studentów, a zatem niezbędne jest podanie właściwej. Wskazano, iż uzasadnienie zaskarżonej decyzji nie spełnia ustawowych wymogów określonych w art. 107 § 3 kpa. Natomiast za niezasadny uznano zarzut, iż nie przytoczono w podstawie prawnej przedmiotowej decyzji zmian w źródłach publikacji cytowanych przepisów, gdyż jest to naruszenie małej wagi, nie wpływające na konieczność uchylenia wydanej decyzji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00