Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 17 stycznia 2011 r., sygn. VI SA/Wa 1599/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Królikowska-Przewłoka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Henryka Lewandowska-Kuraszkiewicz Sędzia WSA Dorota Wdowiak Protokolant ref. Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 stycznia 2011 r. sprawy ze skargi P. z siedzibą w S., Austria na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2009 r. nr Sp. [...] w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia prawa ochronnego na znak towarowy [...] nr [...] oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Urząd Patentowy RP stwierdził wygaśnięcie prawa ochronnego na znak towarowy "MANPOWER" o numerze [...] z dniem [...] marca 1999 r. i przyznał M. Inc. z siedzibą w M., Stany Zjednoczone Ameryki, od P. GmbH z siedzibą w S., Austria, skarżącej w niniejszej sprawie kwotę 960 zł, tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Decyzja została wydana w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Znak słowno-graficzny "MANPOWER" został zarejestrowany pod numerem [...] na rzecz M. GmbH z siedzibą w K., Austria, (obecnie P. GmbH z siedzibą w S., Austria - dalej jako skarżąca) i służy do oznaczania następujących towarów i usług w klasach 16, 37, 40 i 41: artykuły papierowe, druki, formularze, książki, materiały instrukcyjne, urządzenia biurowe, papeteria; usługi w zakresie prac budowlanych, instalacji elektrycznych, naprawy kluczy, instalacji wodnokanalizacyjnych, instalacji ogrzewania, klimatyzacji, urządzeń wentylacyjnych i sanitarnych; usługi obróbki metali, dopasowywania kluczy; usługi kształcenia personelu w zakresie elektronicznej obróbki danych, szkoleń dla personelu oraz kursów w zakresie prowadzenia interesów.

W dniu [...] marca 1999 r. do Urzędu Patentowego RP wpłynął wniosek firmy M. Inc. z siedzibą w M., Stany Zjednoczone Ameryki o uznanie za wygasłe prawa z międzynarodowej rejestracji ww. znaku towarowego.

Jako podstawę prawną swojego żądania wnioskodawca wskazał art. 28 ustawy o znakach towarowych stwierdzając, że uprawniony nie używał znaku spornego w ciągu trzech lat od daty udzielenia rejestracji, tj. od [...] stycznia 1996 r. do [...] stycznia 1999 r. Swój interes prawny wnioskodawca oparł o przysługujące mu uprawnienie wynikające z wcześniejszej rejestracji znaku towarowego "MANPOWER" o numerze [...] (w następnych pismach powołał się na rejestracje znaków "MANPOWER" o numerach [...] i [...]).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00