Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 14 stycznia 2011 r., sygn. I SA/Po 842/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Wolna-Kubicka (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Maciej Jaśniewicz Sędzia WSA Małgorzata Bejgerowska Protokolant st. sekr. sąd. Joanna Świdłowska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 stycznia 2011 r. sprawy ze skargi A Spółka Jawna na interpretację indywidualną Ministra Finansów działającego przez organ upoważniony Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] r., nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług oddala skargę /-/M. Bejgerowska /-/K. Wolna-Kubicka /-/M. Jaśniewicz

Uzasadnienie

(...) 2010 r. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "A". Spółka jawna z siedzibą w B. złożyła wniosek o udzielenie jej pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług - w zakresie korekty podatku VAT w związku ze stwierdzeniem niedoborów towarowych.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny:

Firma podatnika posiada kilka oddziałów handlowych. Podczas inwentaryzacji na dzień 31 grudnia 2009 r. w jednym z nich komisja inwetaryzacyjna stwierdziła niedobór towarów o wartości netto (...) zł. Po ujawnieniu tak poważnych braków odpowiedzialność została przekazana innym osobom z jednoczesnym przeprowadzeniem inwentaryzacji zdawczo-odbiorczej. Podczas tej inwentaryzacji ujawniono dalsze niedobory, ich suma wyniosła (...) zł netto. O sprawie zostały powiadomione organy ścigania i Komenda Powiatowa w K., która pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w K. prowadzi postępowanie w celu ustalenia przyczyn oraz winnych powstania niedoborów.

Pismem z (...) 2010 r., w wyniku wezwania organu podatkowego, wniosek uzupełniono o doprecyzowanie stanu faktycznego oraz brakujący podpis. Podatnik wskazał, iż dwukrotnie stwierdzony niedobór towarów jest z punktu widzenia procedur kontrolnych wypracowanych w przedsiębiorstwie oraz normalnie występujących ubytków niedoborem zawinionym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00