Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 listopada 2010 r., sygn. VI SA/Wa 1009/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Grzelak Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś-Dębecka Sędzia WSA Andrzej Wieczorek (spr.) Protokolant ref. staż. Katarzyna Smaga po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 listopada 2010 r. sprawy ze skargi B. B. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] czerwca 2010 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej ( organ) decyzją z dnia [...] czerwca 2009 r. nr [...] działając w trybie postępowania spornego po rozpoznaniu na rozprawie w dniu [...] czerwca 2009 r. wniosku B. B. prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą "A." B. B. z siedzibą w [...] o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny Czaniec o numerze [...] udzielonego na rzecz [...] Sp. z o.o. z siedzibą w [...] na podstawie art. 131 ust. 1 pkt 1, art. 131 ust. 2 pkt 1 i art. 132 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (tekst jednolity: Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 z późn. zm.) oraz art. 98 kpc w związku z art. 256 ust. 2 ustawy Prawo własności przemysłowej, wniosek oddalił oraz przyznał kwotę 1600 zł. tytułem zwrotu kosztów postępowania.

B. B. prowadzący działalność gospodarczą pod firmą "A." B. B. z siedzibą w [...] wystąpił do organu o unieważnienie prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny CZANIEC o numerze [...].

Zdaniem wnioskodawcy sporne oznaczenie jest podobne do logo "A." B. B. z siedzibą w [...] wobec czego rejestracja spornego znaku narusza prawa osobiste i majątkowe wnioskodawcy. Zdaniem wnioskodawcy logo firmowe jego przedsiębiorstwa w postaci czerwonej wstęgi z żółtą obwódką oraz białym pasem na czerwonym tle oraz napisem w kolorze białym A. i C. wykonanym drukowanymi literami powstało w 1998 r. i jest używane w obrocie gospodarczym od ok. 12 lat m.in. poprzez umieszczanie go na opakowaniach produkowanego przez przedsiębiorstwo wnioskodawcy makaronu, w reklamie, samochodach firmowych i dokumentach firmowych przedsiębiorstwa. Na dowód długoletniego używania logo przedsiębiorstwa w obrocie gospodarczym, daty jego powstania oraz jego postaci wnioskodawca załączył oświadczenie firmy "K." Sp. z o.o. z siedzibą w [...] podpisane przez Pana J. W. oraz kopię artykułu prasowego z "Tygodnika [...]" nr [...] z dnia [...] marca 2003 r.. Ponadto podniósł, iż logo przedsiębiorstwa "A." B. B. stanowi element opakowania, na które wnioskodawca. uzyskał prawo z rejestracji wzoru przemysłowego o numerze [...] na dowód czego załączył kopię wydanego przez Urząd Patentowy RP świadectwa rejestracji wzoru przemysłowego pt. Opakowanie oznaczonego numerem [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00