Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 12 października 2010 r., sygn. I SA/Sz 338/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Zofia Przegalińska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Marzena Kowalewska,, Sędzia NSA Kazimiera Sobocińska, Protokolant Joanna Zienkowicz, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 29 września 2010 r. sprawy ze skargi Z. P. "F.S." na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...]. nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do grudnia 2007r. oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzję, wydana na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia

29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w S. utrzymał w mocy decyzje Dyrektora Urzędu Skarbowego w S. z dnia [...] nr [...] określając Spółce z o.o. "F"

z siedzibą w S. za poszczególne miesiące 2007 r. zobowiązanie podatkowe bądź nadwyżkę podatku naliczonego nad należnym w podatku od towarów i usług.

Z uzasadnienia zaskarżonej decyzji wynika, że Spółka "F" ujęła

w rejestrze zakupów VAT za 2007 r. faktury VAT na których wystawca, firma "I" napisał, że faktury dokumentują "wykonanie prefabrykacji instalacji tryskaczowej, (26 szt. faktur).

Wystawca faktury "I" złożył deklaracje podatkowe VAT 7 za lipiec, sierpień

i wrzesień 2007 r., w których nie wykazał żadnej sprzedaży a za pozostałe miesiące 2007 r. w ogóle nie złożył deklaracji VAT 7.

Według Prezesa "F" - R.P., Spółka "I" wykonywała roboty w zakładzie "F" w D. i polegały one na przecinaniu rur na określone odcinki, walcowaniu, gwintowaniu i wierceniu otworów. Usługi te były wykonywane bez pisemnej umowy. Odbioru robót ze strony "F" dokonywał A.Z., majster w "F" w D.

W poczet dowodów włączono protokół przesłuchania M.P. Przesłuchiwany przez policję M.P. wyjaśnił, że kontakt z firmą "F" nawiązał za pośrednictwem byłego pracownika R.S., któremu przekazał informację, że jest zainteresowany sprzedażą faktur kosztowych. Skontaktował się z nim mężczyzna z "F" w sprawie faktur i wyjaśnił mu w jaki sposób należy przekazywać faktury, czyli że należy ostemplowane pieczątką firmową "I" i podpisane bloczki faktur pozostawić w kopercie na portierni Spółki "F". W praktyce zdarzało się, że po faktury przyjeżdżał kierowca z firmy "F", który przy kolejnym spotkaniu dostarczał wypisane faktury oraz 20% wartości brutto faktur. M.P. wyjaśnił, że nie miał wpływu na to, jakie kwoty wykazywano na fakturach wypisywanych w "F". Wyjaśnił też, że jego firma słabo prosperowała więc wpadł na pomysł aby na portalu internetowym gratka.pl dać ogłoszenie o treści "dam koszty" podając swój numer telefonu komórkowego oraz numer telefonu M.K. pracownicy firmy "I".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00