Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 8 lipca 2010 r., sygn. I SA/Wa 667/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Jolanta Dargas (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Bogdan Wolski Sędzia WSA Przemysław Żmich Protokolant Zbigniew Dzierzęcki po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 8 lipca 2010 r. sprawy ze skargi Powiatu [...] na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] lutego 2010 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] lutego 2010 r. nr. [...] Minister Pracy i Polityki Społecznej utrzymał w mocy własną decyzję z dnia [...] grudnia 2009 r. nr. [...] stwierdzającą nieważność decyzji Wojewody [...] nr. [...] z dnia [...] stycznia 2006 r. zezwalającej Staroście [...] na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w B. przy ul. [...] przeznaczonego dla [...] osób w podeszłym wieku i [...] osób przewlekle psychicznie chorych. W uzasadnieniu decyzji Minister podał, iż w dniu [...] września 2009 r. Minister Pracy i Polityki Społecznej wszczął z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji Wojewody [...] z dnia [...] stycznia 2006 r. zezwalającej Staroście [...] na prowadzenie Domu Pomocy Społecznej w B. przy ul. [...] przeznaczonego dla [...] osób w podeszłym wieku i [...] osób przewlekle psychicznie chorych i po zakończeniu postępowania w dniu [...] grudnia 2009 r. wydał decyzję stwierdzającą nieważność decyzji Wojewody [...] z dnia [...] stycznia 2006 r.

Po ponownym rozpatrzeniu sprawy organ II instancji podniósł, iż zgodnie z ówcześnie obowiązującym stanem prawnym tj. na dzień wydania kwestionowanej decyzji określony podmiot chcący prowadzić dom pomocy społecznej mógł uzyskać zezwolenie jeśli spełniał wymogi określone w przepisach ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej oraz rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 19 października 2005 r. w sprawie domów pomocy społecznej ( Dz.U.Nr 217, poz. 1837). Minister wskazał, iż na mocy ówczesnego brzmienia art. 57 ust. 3 oraz ust. 4 wskazanej ustawy wojewoda mógł wydać zezwolenie na prowadzenie domu pomocy społecznej, jeżeli podmiot o nie występujący :

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00