Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 6 lipca 2010 r., sygn. VI SA/Wa 11/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Piotr Borowiecki Sędziowie Sędzia WSA Pamela Kuraś - Dębecka Sędzia WSA Magdalena Maliszewska (spr.) Protokolant Katarzyna Smaga po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 6 lipca 2010 r. sprawy ze skargi J. S. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] października 2009 r. nr [...] [...] w przedmiocie udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy [...] oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej decyzją z dnia [...] października 2009 r. znak: [...], na podstawie art. 245 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. - Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 ze zm., dalej: p.w.p.), utrzymał w mocy decyzję Urzędu Patentowego RP z dnia [...] marca 2005 r., odmawiającą udzielenia prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny KURIER Iławski TYGODNIK POWIATU IŁAWSKIEGO zgłoszony za numerem [...] w dniu [...] października 1999 r. dla klas 16 i 42: wydawanie i drukowanie gazety przez A. z I.

Podstawą odmowy udzielenia prawa ochronnego na przedmiotowy znak było naruszenie art. 8 pkt. 1 i art. 8 pkt. 2 ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych (Dz. U. Nr 5, poz. 17 ze zm.; dalej: u.z.t.).

Organ w zaskarżonej decyzji przyjął, że zgłoszone oznaczenie słowno-graficzne zawierające napis: KURIER Iławski TYGODNIK POWIATU IŁAWSKIEGO jest tytułem czasopisma o identycznej grafice i kolorystyce, co czasopismo funkcjonujące na rynku prasowym, wydawane przez W., z którym to W. łączył skarżącego stosunek pracy. Urząd Patentowy RP uznał, że używanie przez inny podmiot, jako znaku towarowego, nazwy należącej do innej firmy jest ewidentnym naruszeniem obowiązującego prawa. Organ w zaskarżonej decyzji odniósł się do treści Pisma W. s.c. z siedzibą w T. z dnia [...] października 2000 r., w którym spółka sprzeciwiła się rejestracji zgłoszonego znaku, oraz załączonych do tego pisma dokumentów: umów o pracę z dnia [...] października 1999 r. na czas określony i z dnia [...] listopada 1999 r. na czas nieokreślony, postanowienia z dnia [...] czerwca 1997 r. o rejestracji czasopisma K. na rzecz W. s.c. C. C., W. K., K. Nr [...] z dnia [...] maja 1997 r., postanowienia Sądu Okręgowego w [...] z dnia [...] września 1999 r. o rejestracji czasopisma K. na rzecz A., umów o pracę: z dnia [...] kwietnia 1997 r. zawartej na czas określony, z dnia [...] lipca 1997 r. zawartej na czas określony, z dnia [...] października 1997 r. zawartej na czas nieokreślony, z których wynika, że skarżący był zatrudniony w W. s.c. C. C. i W. K. w charakterze redaktora naczelnego w prasie lokalnej wydającej K., trzech wezwań do zaprzestania używania tytułu prasowego skierowanych przez W. s.c. do W. s.c.: z dnia [...] czerwca 2000 r., z dnia [...] czerwca 2000 r. oraz z dnia [...] sierpnia 2000 r., zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej W. s.c. C. C., W. K. z dnia [...] marca 1999 r. z datą rozpoczęcia działalności od dnia [...] października 1989 r., K. Nr [...] z dnia [...] września 2000 r., zawierającego artykuł na temat nieprawnego wykorzystywania tytułu przez byłych pracowników, K. z dnia [...] czerwca 2000 r., umowy o zakazie konkurencji z dnia [...] stycznia 1998 r. zawartej pomiędzy W. s.c. C. C., W. K. i skarżącym, K. Nr [...] z dnia [...] września 2000 r.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00