Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 14 lipca 2010 r., sygn. II SA/Po 289/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wiesława Batorowicz Sędziowie Sędzia WSA Aleksandra Łaskarzewska (spr.) Sędzia WSA Tomasz Świstak Protokolant St. sekretarz sąd. Joanna Wieczorkiewicz-Skoczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 30 czerwca 2010r. sprawy ze skargi J. K. na decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] 2010 r. Nr [...] w przedmiocie odmowy przyznania uprawnień kombatanckich I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych z dnia [...] 2009 r. Nr [...], II. zasądza od Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na rzecz skarżącej kwotę 100,- zł (sto złotych) tytułem zwrotu kosztów sądowych, III. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana. /-/ T. Świstak /-/ W. Batorowicz /-/ A. Łaskarzewska

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] 2009 r. J. K. z domu J. zwróciła się do Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (dalej: Kierownik) o przyznanie uprawnień kombatanckich i wypłacenie zapomogi pieniężnej wskazując na fakt jej pobytu w czasie II wojny światowej w okresie od 1943 do 1945 r. jako dziecka wraz z matką i siostrą w III Rzeszy, dokąd jej matka została skierowana na roboty przymusowe w gospodarstwie rolnym.

W dniu [...] 2009 r. do akt sprawy dotyczącej powyższego wniosku dołączono decyzję Kierownika z dnia [...] 2004 r. uchylającą własną decyzję z dnia [...] 2003r. i przyznającą J. K. uprawnienie do świadczenia pieniężnego z tytułu deportacji do pracy przymusowej. Do akt dołączono również protokół z przesłuchania J. K. w charakterze strony z dnia [...] 2004 r., w trakcie którego podała ona, że jako 2-3 letnie dziecko została wraz z matką wysiedlona z miasta Kowel początkowo do obozu przesiedleńczego w Łodzi, a następnie do Niemiec. Skarżąca podała wówczas, że nie pamięta jaki był to obóz przesiedleńczy w Łodzi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00