Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 10 czerwca 2010 r., sygn. II SA/Wa 92/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Kołodziej Sędziowie WSA Ewa Grochowska-Jung (spr.) WSA Sławomir Antoniuk Protokolant Arkadiusz Koziarski po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 10 czerwca 2010 r. sprawy ze skargi R. z siedzibą w T., G. na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] października 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy zezwolenia na pracę dla cudzoziemca - oddala skargę.

Uzasadnienie

Minister Pracy i Polityki Społecznej decyzją z dnia [...] października 2009 r. nr [...], wydaną na podstawie art. 17 pkt 2 i art. 138 § 1 pkt 1 kpa oraz art. 88j ust. 1 pkt 2 w zw. z art. 88c ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (t.j. Dz. U. z 2008 r. Nr 69, poz. 415 z późn. zm.), utrzymał w mocy decyzję Wojewody [...] z dnia [...] sierpnia 2009 r. nr [...] o odmowie wydania zezwolenia typu D (usługa eksportowa) na pracę dla obywatela G. Pana S. G. na stanowisku [...] u pracodawcy C. Sp. z o.o. [...].

W sprawie ustalono następujący stan faktyczny. W dniu [...] czerwca 2009 r. R. Ltd., z siedzibą w T. w G., zwróciła się z wnioskiem do Wojewody [...] o wydanie zezwolenia na pracę dla cudzoziemca - Pana S. G. na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej. Spółka wnioskowała o wydanie zezwolenia typu D, określonego w art. 88 pkt 4 ustawy o zatrudnieniu i instytucjach rynku pracy, tj. zezwolenia dotyczącego cudzoziemca wykonującego pracę u pracodawcy zagranicznego, nieposiadającego oddziału, zakładu lub innej formy zorganizowanej działalności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i delegowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w celu realizacji usługi o charakterze tymczasowym i okazjonalnym (usługa eksportowa). W uzasadnieniu wniosku Spółka wskazała świadczenie usługi eksportowej na rzecz C. Sp. z o.o. Do wniosku dołączyła kopię umowy nr [...] o świadczenie usługi eksportowej zawartej w dniu [...] kwietnia 2009 r. między wnioskodawcą a C. Sp. z o.o., w której strony określiły, iż celem projektu jest przyśpieszenie procesu produkcji ceramiki sanitarnej oraz terminowe wywiązanie się przez firmę C. Sp. z o. o. z zakontraktowanej produkcji poprzez sprowadzenie do Polski pracowników z G., na okres 24 miesięcy, świadczących w ww. firmie usługę eksportową. Ponadto strony zaznaczyły, iż niniejszy projekt ma charakter incydentalny i tymczasowy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00