Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 17 czerwca 2010 r., sygn. III SA/Łd 270/10

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Alberciak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Monika Krzyżaniak Sędzia NSA Janusz Nowacki Protokolant asystent sędziego Agata Brolik po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 czerwca 2010 r. sprawy ze skargi P. B. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie utraty statusu osoby bezrobotnej oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] roku nr [...], wydaną na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071 ze zm.), dalej k.p.a. oraz art. 10 ust. 7 pkt 2, art. 33 ust. 3 i ust. 4 pkt 4, art. 75 ust. 3 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. z 2008 r., Nr 69, poz. 415 ze zm.), Wojewoda Ł. utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta Ł. o utracie przez P. B. statusu osoby bezrobotnej od dnia 3 lutego 2010 roku.

W uzasadnieniu rozstrzygnięcia organ II instancji wyjaśnił, że na mocy decyzji Prezydenta Miasta Ł. z dnia [...] r. nr [...] P. B. uzyskał status osoby bezrobotnej od dnia rejestracji, tj. od dnia [...] r. oraz prawo do zasiłku dla bezrobotnego w wysokości 100% zasiłku podstawowego na okres 6 miesięcy, tj. od dnia 29 grudnia 2007 r., o ile wcześniej nie nastąpią okoliczności powodujące utratę statusu bezrobotnego lub utratę prawa do zasiłku. Po upływie maksymalnego okresu pobierania zasiłku Prezydent Miasta Ł. w decyzji z dnia [...] r. nr [...] orzekł o utracie prawa do zasiłku dla bezrobotnego od dnia 29 czerwca 2008 r. Pozostając w ewidencji bezrobotnych P. B. zobowiązany był zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy nr [...] w Ł. w wyznaczonych terminach w celu przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy proponowanej przez urząd lub w innym celu wynikającym z ustawy i określonym przez urząd pracy, w tym potwierdzenia gotowości do podjęcia pracy. W dniu 3 lutego 2010 r. P. B. nie stawił się w wyznaczonym terminie w PUP nr [...] w Ł. i jednocześnie w okresie do 7 dni nie poinformował o uzasadnionej przyczynie swego niestawiennictwa. Wobec powyższego Prezydent Miasta Ł. na podstawie art. 33 ust. 4 pkt 4 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, decyzją pozbawił P. B. statusu osoby bezrobotnej od dnia 3 lutego 2010 r. z powodu niestawiennictwa w Powiatowym Urzędzie Pracy nr [...] w Ł. w wyznaczonym terminie. Od powyższej decyzji P. B. odwołał się, wnosząc o jej uchylenie oraz przywrócenie statusu osoby bezrobotnej. Wyjaśnił, iż nie zgłosił się w dniu wyznaczonej wizyty u pośrednika pracy z powodu pomylenia daty wizyty. Podniósł, że od dnia 1 lipca 2010 r. zamierzał rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej. W uzupełnieniu odwołania P. B. podał, że do urzędu nie zgłosił się po raz pierwszy z powodu zaangażowania w sprawy związane z otrzymaniem unijnych dotacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00