Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 2 marca 2010 r., sygn. II SAB/Kr 133/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Wojciech Jakimowicz Sędziowie NSA Anna Szkodzińska NSA Joanna Tuszyńska / spr. / Protokolant Dorota Solarz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 16 lutego 2010 r. sprawy ze skargi P. B. na bezczynność Komendanta Komisariatu Policji [...] w K. skargę oddala

Uzasadnienie

P.B. złożył w dniu 14 grudnia 2009 r. (pismo z dnia 9 grudnia 2009 r.) do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie skargę na bezczynność R.H. - Komendanta Komisariatu [...] Policji w Krakowie w sprawie udostępnienia informacji publicznej. Skarżący podał, że wnioskiem z dnia 14 maja 2008 r., złożonym na oficjalny adres internetowy podany w BiP KMP: [...] wystąpił o udostępnienie m.in. informacji na temat upoważnień wydanych przez organ Policji. Pomimo upływu ponad roku od złożenia wniosku nie uzyskał wnioskowanej informacji publicznej ani też określonej prawem odpowiedzi.

W dniu 4 grudnia 2009 r. (data wpływu 4 grudnia 2009 r.) skierował do Komendanta [...] Komisariatu Policji w Krakowie pismo o treści: "Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej wnoszę o usunięcie naruszenia prawa w postaci bezczynności w zakresie podania informacji, o jakich mowa we wniosku z dnia 14 maja 2008 r. o udostępnienie informacji publicznej".

W odpowiedzi na skargę Komendant Komisariatu Policji [...]w Krakowie podał, że w dniu 14 maja 2008 r. na adresy e-mail Komisariatów Policji w Krakowie wpłynęły zakodowane i podpisane podpisem elektronicznym pisma sygnowane przez P.B. W związku z brakiem możliwości odczytania treści, a nawet dokonania kwalifikacji merytorycznej tematyki powyższego pisma przy wykorzystaniu sprzętu i oprogramowania jakim dysponuje Komisariat, zostało ono przesłane do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie jako jednostki nadrzędnej, dysponującej Wydziałem Łączności i Informatyki.

Komendant Miejski Policji w Krakowie zgodnie ze swoją właściwością rzeczową udzielił skarżącemu w dniu 27 maja 2008 roku odpowiedzi, w której wskazany został odpowiedni tryb doręczania pism w formie dokumentów elektronicznych zgodny z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 29 września 2005 roku w sprawie warunków organizacyjno - technicznych doręczania dokumentów elektronicznych podmiotom publicznym oraz z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00