Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Łodzi z dnia 4 lutego 2010 r., sygn. III SA/Łd 442/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi Wydział III w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Teresa Rutkowska Sędziowie Sędzia NSA Janusz Nowacki Sędzia WSA Krzysztof Szczygielski (spr.) Protokolant Tomasz Porczyński po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi A. Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. na decyzję Dyrektora Izby Celnej w Ł. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie uchylenia decyzji organu I instancji w sprawie uznania zgłoszenia celnego za nieprawidłowe oddala skargę. bg

Uzasadnienie

W dniu [...] A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Ł. zgłosiła do procedury dopuszczenia do obrotu na formularzu SAD nr E13/070200/00/034337 dietetyczne środki spożywcze zaklasyfikowane do kodu 2106 90 92 0. Do zgłoszenia celnego spółka załączyła fakturę, z której wynika, iż przedmiotem importu były towary o nazwach B., C., D., E., F., G. dla których zastosowała zawieszoną stawkę celną wynoszącą 0 % od wartości celnej towaru.

Naczelnik Urzędu Celnego II w Ł. decyzją z dnia [...] (znak [...]) uznał przedmiotowe zgłoszenie celne za nieprawidłowe w części dotyczącej klasyfikacji taryfowej towaru i określił kwotę wynikającą z długu celnego.

W odwołaniu od powyższej decyzji z dnia 27 grudnia 2004 r. uzupełnionej pismem z dnia 14 marca 20045 strona wniosła o uchylenie zaskarżonej decyzji w części dotyczącej klasyfikacji towarowej towaru. Decyzji zarzuciła naruszenie przepisów prawa materialnego poprzez niewłaściwe zastosowanie kodu PCN oraz naruszenie przepisów postępowania, a w szczególności art. 120, art. 121, art. 122, art. 124, art. 187, art. 197 Ordynacji podatkowej .Pismem z dnia 20 kwietnia 2005 r. strona wniosła o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego na okoliczność czy sprowadzone przez spółkę towary spełniają warunki do zakwalifikowania ich pod pozycją PCN wskazaną przez organ celny.

Pismem z dnia 27 kwietnia 2005 r. skarżąca spółka została wezwana do przedłożenia Świadectwa Rejestracji wydanego przez Ministra Zdrowia dla dietetycznego środka spożywczego o nazwie G.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00