Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 5 lutego 2010 r., sygn. I SA/Lu 798/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Sędziowie Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, Sędzia WSA Wojciech Kręcisz (spr.), Protokolant Iwona Lachowska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 5 lutego 2010 r. sprawy ze skargi A. Spółka Jawna w T. na akt Ministra Finansów - Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług - oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną interpretacją indywidualną Dyrektor Izby Skarbowej, działając w imieniu Ministra Finansów, na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego, stanowisko wnioskodawcy, spółki jawnej "A", przedstawione we wniosku o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w przedmiocie podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku posiadania potwierdzenia odbioru faktury korygującej, uznał za nieprawidłowe.

Dyrektor Izby Skarbowej w uzasadnieniu swojego stanowiska argumentował, że w złożonym w dniu 19 maja 2009 r. wniosku o udzielenie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego spółka jawna "A" podała, że od wielu lat świadczy usługi na rzecz różnych podmiotów, w tym głównie z krajów trzecich (spoza Unii Europejskiej) w zakresie obejmującym następujące czynności: odbiór, rozładunki przeładunki i załadunki towarów, dokonywanie wszelkich formalności celnych oraz składowanie towarów w składzie celnym. Przedmiotem wymienionych usług były towary eksportowane poza granice Unii Europejskiej. Za wykonanie tych usług Spółka wystawiała faktury VAT z zastosowaniem 22% stawki podatku od towarów i usług. Obecnie wnioskodawca ma zamiar wystawić korekty faktur za niniejsze usługi, przyjmując właściwą w jego ocenie stawkę 0% podatku od towarów i usług, a następnie złożyć stosowne korekty deklaracji VAT-7, a to w związku ze stwierdzeniem pomyłek w kwocie podatku od towarów usług, polegających na wykazaniu jej w fakturach korygowanych, jako wyższej niż należna.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00