Orzeczenie
Wyrok WSA w Kielcach z dnia 4 lutego 2010 r., sygn. I SA/Ke 569/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Kielcach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Maria Grabowska, Sędziowie Sędzia WSA Ewa Rojek (spr.),, Sędzia WSA Mirosław Surma, Protokolant Asystent sędziego Emilia Czarnecka, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 4 lutego 2010r. sprawy ze skargi A.P. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie odmowy zwrotu nadpłaty w podatku od towarów i usług oddala skargę.
Uzasadnienie
Dyrektor Izby Skarbowej w K. decyzją z 3 listopada 2009r.,
nr [...], utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego w B. Z. z dnia 6 sierpnia 2009r. nr [...] w sprawie odmowy A.P. zwrotu nadpłaty w podatku od towarów i usług za okres od czerwca 2008r. do marca 2009r. w łącznej wysokości 14 046,00zł.
Organ odwoławczy wskazał, że 21 maja 2009r. A. P. złożył w Urzędzie Skarbowym w B. Z.wniosek o zwrot nadpłaty w podatku od towarów i usług za okres od czerwca 2008r. do marca 2009r. w w/w wysokości z tytułu odliczenia rat leasingowych od samochodu L. o nr rej. [...] oraz nabycia paliwa do tego samochodu. Do wniosku załączył kserokopię umowy leasingu samochodu L. nr [...] z dnia 5 czerwca 2008r, wydruki ewidencji VAT nabyć za w/w okres, kserokopię dowodu rejestracyjnego samochodu L. o nr rej. [...], kserokopie faktur dokumentujących zakupy paliwa i zapłatę rat leasingowych oraz korekty deklaracji VAT-7 za okres od czerwca 2008r. do marca 2009r. wraz z uzasadnieniem.
Utrzymując w mocy decyzję organu pierwszej instancji organ odwoławczy wskazał, że w przedmiotowej sprawie kwestią sporną są ograniczenia dotyczące odliczania podatku naliczonego z tytułu rat leasingowych od samochodu osobowego wykorzystywanego do działalności gospodarczej opodatkowanej podatkiem od towarów i usług oraz z tytułu nabycia paliwa do tego samochodu.
Zdaniem Dyrektora Izby Skarbowej w omawianej sprawie ocenę prawidłowości odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego z tytułu umowy leasingu samochodu osobowego oraz paliwa do samochodu osobowego należało dokonać w świetle wykładni zawartej w wyroku ETS z 22 grudnia 2008r. w sprawie C-414/07 Magoora Sp. z o.o. dotyczącej zgodności przepisów krajowych z prawem wspólnotowym. W ww. wyroku ETS odniósł się do zmian, które wprowadzono do ustawy o VAT zarówno od 1 maja 2004r., jak i do tych, które weszły w życie od
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right