Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 27 stycznia 2010 r., sygn. VI SA/Wa 1969/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Magdalena Bosakirska (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Jolanta Królikowska-Przewłoka Sędzia WSA Dorota Wdowiak Protokolant Monika Bodzan po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 14 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi A. Sp. z o.o. z siedzibą w C. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa ochronnego na znak towarowy "90" oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją nr [...] z dnia [...] lipca 2009 r. Urząd Patentowy RP działając w trybie postępowania spornego, na skutek sprzeciwu wniesionego przez B. O. prowadzącą A., wobec decyzji o udzieleniu A. z siedzibą w C. prawa ochronnego na znak towarowy słowno-graficzny "90" nr [...] unieważnił to prawo w części dotyczącej czasopism zawierających szarady oraz czasopism szaradziarskich i krzyżówek, w pozostałej części sprzeciw oddalił i zasądził na rzecz B. O. zwrot kosztów postępowania.

Do wydania tej decyzji doszło w następującym stanie faktycznym i prawnym.

Decyzją z dnia [...] października 2004 r. Urząd Patentowy RP udzielił A. sp. z o.o. z siedzibą w C. prawa ochronnego nr [...] na znak towarowy słowno-graficzny "90" dla oznaczania towarów w klasie 16 z pierwszeństwem od 23 kwietnia 2001 r. Informacja o udzieleniu prawa została opublikowana dnia 30 czerwca 2005 r.

Sprzeciw od powyższej decyzji wniosła do Urzędu Patentowego RP B. O. w dniu 14 listopada 2005 r. w części dotyczącej czasopism, czasopism szaradziarskich i krzyżówek ze względu na niespełnienie ustawowych przesłanek wymaganych do rejestracji znaku "90" dla wskazanych w sprzeciwie towarów.

Wskazała, że jej zdaniem prawo ochronne w odniesieniu do krzyżówek zostało udzielone z naruszeniem art. 4 i art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 31 stycznia 1985 r. o znakach towarowych (Dz. U. Nr 5, poz. 17 ze zm., cytowana dalej jako u.z.t.), bowiem krzyżówka nie jest ani towarem, ani usługą, lecz jest zadaniem myślowym.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00