Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 stycznia 2010 r., sygn. II SA/Wa 1595/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Pisula - Dąbrowska (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Anna Mierzejewska, Sędzia WSA Andrzej Góraj, Protokolant Maria Zawada, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 5 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi S. B. na decyzję Komendanta Głównego Policji z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] w przedmiocie cofnięcia pozwolenia na broń palną bojową oddala skargę

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] lipca 2009 r. nr [...] Komendant Główny Policji na podstawie art. 138 k.p.a. utrzymał w mocy decyzję Komendanta Wojewódzkiego Policji w B. z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...], którą to decyzją cofnięto S. B. pozwolenie na broń palną bojową.

W motywach uzasadnienia organ podał, że kontrolując miejsce i sposób przechowywania broni w miejscu zamieszkania S. B. ustalono, że ww. posiada tylko jeden egzemplarz broni, tj. broń palną - pistolet marki [...], nr [...], oraz że nie posiada zarejestrowanej w dniu [...] maja 1990 r. broni palnej gazowej nr [...]. Nadto organ ustalił, że Sąd Rejonowy w T. wyrokiem z dnia [...] stycznia 2002 r., sygn. akt. [...] uznał S. B. winnym tego, że pomówił prokuratora w ten sposób, że twierdził, iż ten żądał od niego korzyści majątkowej w kwocie 10.000 zł za uchylenie tymczasowego aresztowania wobec jego zięcia, tj. za czyn z art. 212 § 1 kk (zniesławienie).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00