Wyrok WSA w Lublinie z dnia 15 stycznia 2010 r., sygn. I SA/Lu 757/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, Sędziowie WSA Wojciech Kręcisz (sprawozdawca),, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Stażysta Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 15 stycznia 2010 r. sprawy ze skargi A. spółki z o.o. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące za 2003 r. oddala skargę.
Uzasadnienie
Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania "A" utrzymał w mocy decyzję Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia "A" w przedmiocie określenia spółce w podatku od towarów i usług za miesiące od stycznia do czerwca 2003 r. kwotę nadwyżki podatku naliczonego nad należnym do przeniesienia na następne miesiące oraz za miesiące od lipca do grudnia 2003 r. kwoty zobowiązania podatkowego.
W uzasadnianiu zaskarżonej decyzji Dyrektor Izby Skarbowej wskazał, że podstawą podjętego przez organ podatkowy pierwszej instancji stanowiły ustalenia przeprowadzonego postępowania kontrolnego, które wykazały, iż w deklaracjach podatkowych VAT-7 za poszczególne miesiące 2003 r. spółka nie wykazywała wszystkich obrotów uzyskanych z tytułu świadczenia usług fryzjerskich oraz sprzedaży kosmetyków. Uzasadniał, że w postępowaniu wyjaśniającym stwierdzono, że suma wszystkich obrotów uzyskanych z tytułu świadczonych usług, jak i sprzedaży kosmetyków w salonie fryzjerskim zarejestrowanych w systemie komputerowym firmy "B" oraz w arkuszach kalkulacyjnych, zabezpieczonych podczas przeszukania pomieszczeń firmy podatnika wraz z zeszytem zawierającym odręczne zapisy oraz innymi dokumentami dotyczącymi w szerokim zakresie działalności prowadzonej przez podatnika, jest wyższa od sprzedaży zaewidencjonowanej w okazanych przez spółkę księgach podatkowych. Wskazane komputerowe urządzenia ewidencyjne wykorzystywane były przez podatnika zarówno do dokonywania rozliczeń z klientami, jak i do rozliczeń magazynowych spółki i zawierały szczegółowe informacje dotyczące między innymi: sporządzanych remanentów, zużycia materiałów, rozliczeń pracowników z ilości i wartości wykonanych usług i transakcji sprzedaży w salonie firmy "A" w okresie od stycznia 2002 r. do 13 października 2008 r. tj. do dnia poprzedzającego przeszukanie pomieszczeń zajmowanych przez spółkę na podstawie postanowienia Prokuratora Prokuratury Rejonowej L. w L. z dnia 8 października 2008 r., sygn. akt [...].