Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 29 grudnia 2009 r., sygn. IV SA/Wa 1841/09

Inne

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Agnieszka Wójcik, Sędziowie Sędzia WSA Alina Balicka, Sędzia WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska (spr.), Protokolant Marek Lubasiński, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 grudnia 2009 r. sprawy ze skargi T. S.A. w T. z siedzibą w T. na decyzję Ministra Gospodarki z dnia [...] września 2009 r. nr [...] w przedmiocie stwierdzenia nieważności orzeczenia I. stwierdza nieważność zaskarżonej decyzji oraz poprzedzającej ją decyzji z dnia [...] stycznia 2009 r. nr [...]; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku; III. zasądza od Ministra Gospodarki na rzecz skarżącego T. S.A. w T. z siedzibą w T. kwotę 440 (czterysta czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzją z dnia [...] września 2009 r., Minister Gospodarki, utrzymał w mocy decyzję własną z dnia [...] stycznia 2009 r. znak: [...], którą stwierdził nieważność orzeczenia nr [...] Ministra Leśnictwa z dnia [...] kwietnia 1948 r. o przejęciu na własność Państwa przedsiębiorstw, w części dotyczącej przedsiębiorstwa PN. "T" oraz orzeczenia Ministra Leśnictwa i Przemysłu Drzewnego z dnia [...] listopada 1978 r. w sprawie zatwierdzenia protokołu zdawczo-odbiorczego przedsiębiorstwa PN. "T" w T.

W uzasadnieniu decyzji Minister Gospodarki stwierdził, że decyzja nacjonalizująca przedsiębiorstwo T. została wydana z rażącym naruszeniem prawa, w rozumieniu art. 156 § 1 pkt 2 k.p.a., ponieważ rzeczywista zdolność zatrudnienia na jedną zmianę pracowników przy produkcji w tym przedsiębiorstwie, w dniu wejścia w życie ustawy z dnia 3 stycznia 1946 r. o przejęciu na własność Państwa podstawowych gałęzi gospodarki narodowej (Dz. U. Nr 3, poz. 17) - tj. w dniu 5 lutego 1946 r., nie przekraczała kryterium upaństwowienia określonego w ustawie nacjonalizacyjnej, tj. 50 pracowników na jedną zmianę (art. 3 ust. 1 lit b ustawy nacjonalizacyjnej).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00