Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Poznaniu z dnia 18 grudnia 2009 r., sygn. II SA/Po 637/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Poznaniu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Danuta Rzyminiak-Owczarczak (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Aleksandra Łaskarzewska Sędzia WSA Edyta Podrazik Protokolant st.sekr.sąd. Mariola Kaczmarek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 18 grudnia 2009r. sprawy ze skargi H. B. na decyzję Wojewody z dnia (...) nr (...) w przedmiocie wymeldowania; oddala skargę /-/ E.Podrazik /-/ D.Rzyminiak-Owczarczak /-/ A.Łaskarzewska

Uzasadnienie

Decyzją z dnia (...) maja 2009 r. Nr (...) Burmistrz Miasta i Gminy S. orzekł o wymeldowaniu A. C. - B. wraz z nieletnimi dziećmi: A., D. i W. z pobytu stałego z lokalu nr (...) położonego w S. przy ul. (...). W podstawie prawnej decyzji powołano przepisy art. 15 ust. 2 w zw. z art. 9 ust. 2b ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (tekst jedn.: Dz. U. z 2001 r. Nr 87, poz. 960 ze zm.).

W uzasadnieniu decyzji organ wyjaśnił, iż postępowanie w sprawie wymeldowania A. C. - B. wraz z nieletnimi dziećmi z pobytu stałego z przedmiotowego lokalu wszczęte zostało na wniosek H. B. - teściowej A. C. - B. i zarazem współwłaścicielki mieszkania. Podano, iż w uzasadnieniu wniosku H. B. podała, że wymienione osoby nigdy w przedmiotowym lokalu nie zamieszkiwały, a w toku postępowania dodatkowo oświadczyła, że w jej domu nie ma żadnych rzeczy i mebli należących do synowej, która mieszka u swoich rodziców w K. Organ wyjaśnił, iż w złożonym na potrzeby postępowania oświadczeniu A. C. - B. podała, iż w styczniu 2008 r. została zmuszona opuścić męża wraz z dziećmi z mieszkania przy ul. (...) w S., gdzie mieszkali bowiem miejsce poprzedniego stałego pobytu przy ul. (...) stało się niebezpieczne dla jej dzieci z uwagi na zachowanie teściów. Podała, iż w domu przy ul. (...) znajdują się jej meble, sprzęt AGD i RTV, których nie może odebrać bowiem teściowe twierdzą, że nie są jej własnością. W toku przeprowadzonej wizji lokalnej, w której A. C. - B. nie uczestniczyła, ustalono, że mieszkanie nr (...) ma 50,8 m2 i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i WC. W pomieszczeniach tych nie ma rzeczy A. C. - B. i jej dzieci, a H. B. oświadczyła, że meble synowej są w garażu, natomiast w piwnicy są jej firanki z karniszem, które to rzeczy w każdej chwili może odebrać. Oceniając zgromadzony materiał dowodowy organ uznał, iż A. C. - B. wraz z dziećmi nie przebywa w przedmiotowym lokalu, a życie codzienne tych osób koncentruje się w K. (...), w mieszkaniu jej rodziców. W konsekwencji tych ustaleń uznano, że spełnione zostały przesłanki określone przepisem art. 15 ust. 2 powołane ustawy, co uwzględniając rejestracyjną funkcję ewidencji ludności, nakazywało orzec o wymeldowaniu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00