Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 15 grudnia 2009 r., sygn. I SA/Bd 769/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: sędzia WSA Ewa Kruppik - Świetlicka (spr.) Sędziowie: sędzia WSA Halina Adamczewska - Wasilewicz sędzia WSA Dariusz Dudra Protokolant pomocnik sekretarza Agnieszka Liberda - Koczorowska po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 15 grudnia 2009 r. sprawy ze skargi J. C. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) określa, że zaskarżona interpretacja nie może być wykonana w całości, 3) zasądza od Ministra Finansów na rzecz skarżącego kwotę 200 zł (słownie dwieście złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

I SA/Bd 769/09

U Z A S A D N I E N I E

Wnioskiem z 22 maja 2009 r. J. C. wystąpił do Dyrektora Izby Skarbowej w B., jako organu upoważnionego przez Ministra Finansów do wydawania pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego, o jej udzielenie w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą - w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości diet z tytułu podróży służbowych.

W przedmiotowym wniosku wskazał następujący stan faktyczny : Podał, że od 8 października 2008 roku prowadzi działalność gospodarczą, której przedmiotem jest transport drogowy towarów (49.41.Z) oraz udostępnianie pracowników ( 78.30.Z). Miejscem wykonywania działalności jest teren całego kraju oraz transport międzynarodowy.

Wskazał, że w ramach działalności świadczy usługi kierowania pojazdem na rzecz jednego zleceniodawcy, na podstawie zawartej umowy o świadczenie usług. Do jego obowiązków należy kierowanie pojazdami będącymi własnością zleceniodawcy i dostarczanie towarów kontrahentom zleceniodawcy w oznaczonym miejscu i terminie jak i załatwianie wszelkich formalności związanych z transportem. Podkreślił, że jako wykonawca usług ponosi pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wynikające z tytułu niewykonania lub nienależnego wykonania usługi oraz inne szkody powstałe w odniesieniu do powierzonego środka transportu jak i przewożonego towaru. Wskazał, że w związku z charakterem prowadzonej działalności przebywa w podróży służbowej zarówno w kraju, jak i za granicą. Wnioskodawca zadał organowi następujące pytanie:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00