Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 5 listopada 2009 r., sygn. VI SA/Wa 1088/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Sędziowie Sędzia WSA Piotr Borowiecki Sędzia WSA Małgorzata Grzelak (spr.) Protokolant Eliza Mroczek po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 23 października 2009 r. sprawy ze skargi M. M. na decyzję Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...] w przedmiocie odmowy wszczęcia postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności decyzji oddala skargę

Uzasadnienie

Minister Pracy i Polityki Społecznej decyzją z dnia [...] kwietnia 2009 r. nr [...], na podstawie art. 138 § 1 pkt 1 w zw. z art. 157 § 1 i 3 k.p.a. oraz w zw. z art. 66 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2008 r. Nr 14, poz. 92 ze zm.), po rozpatrzeniu wniosku M. M. (zwanego dalej "skarżącym") z dnia [...] lutego 2009 r. o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia [...] stycznia 2009 r. nr [...], o odmowie wszczęcia postępowania o stwierdzenie nieważności decyzji Wojewody [...] z dnia [...] lutego 2001 r. Nr [...], utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję.

W uzasadnieniu powyższego rozstrzygnięcia organ wskazał, że Wojewoda [...] decyzją z dnia [...] lutego 2001 r. Nr [...] stwierdził utratę z dniem [...] stycznia 1998 r. statusu zakładu pracy chronionej przez P. "M." z siedzibą w K., przyznanego na mocy decyzji Pełnomocnika do Spraw Osób Niepełnosprawnych z dnia [...] kwietnia 1996 r. Nr [...].

W uzasadnieniu decyzji z dnia [...] lutego 2001 r. podniesiono, że w wyniku kontroli przeprowadzonej w wymienionym przedsiębiorstwie skarżącego stwierdzono, iż nie posiada ono rachunku bankowego dla wyodrębnionych środków z Zakładowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 10% z przeznaczeniem na pomoc indywidualną dla niepełnosprawnych pracowników, co stanowi naruszenie przepisu art. 33 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00