Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 25 listopada 2009 r., sygn. I SA/Lu 176/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Danuta Małysz, Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz (sprawozdawca),, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Stażysta Radosław Kot, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 25 listopada 2009 r. sprawy ze skargi A. spółki cywilnej na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okresy rozliczeniowe od stycznia do grudnia 2003 r. oraz dodatkowego zobowiązania podatkowego za luty, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik, listopad 2003 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu w całości.

Uzasadnienie

1. Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpatrzeniu odwołania spółki cywilnej "A" w K. / Spółki /, na podstawie art. 233 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa / Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm. - Ordynacja podatkowa /, utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Skarbowego wz dnia [...], określającą Spółce zobowiązanie w podatku od towarów i usług za okresy od stycznia do grudnia 2003 r. w kwocie łącznie 117 473 zł oraz ustalającą Spółce dodatkowe zobowiązanie podatkowe za luty, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik, listopad 2003 r. w łącznej kwocie 12 668 zł.

Dyrektor Izby Skarbowej uzasadniał, że w okresach rozliczeniowych objętych decyzją Spółka prowadziła działalność gospodarczą, polegającą na sprzedaży detalicznej gazu propan-butan do tankowania pojazdów na stacjach w miejscowościach S. i P. oraz na dowozie i sprzedaży hurtowej gazu propan -butan przy użyciu autocysterny. Na każdej stacji Spółka posiadała po jednym dystrybutorze służącym do tankowania pojazdów samochodowych przystosowanych do zasilania tym paliwem. Do magazynowania gazu propan-butan na każdej stacji Spółka wykorzystywała po dwa zbiorniki o pojemności 4,85 m- każdy. Zgodnie z wymogami technicznymi maksymalny poziom napełnienia zbiorników z gazem powinien wynosić do 85%, w związku z czym możliwe było zmagazynowanie w posiadanych zbiornikach na jednej stacji maksymalnie 8 245 litrów gazu / 2 x 4,85 m- = 9 700 l x 85% = 8 245 l /.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00