Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Bydgoszczy z dnia 18 listopada 2009 r., sygn. I SA/Bd 692/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy w składzie następującym: Przewodniczący: Sędzia WSA Leszek Kleczkowski (spr.) Sędziowie: Sędzia WSA Halina Adamczewska-Wasilewicz Sędzia WSA Mirella Łent Protokolant po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 18 listopada 2009r. sprawy ze skargi A. T. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej w B. z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres od stycznia do kwietnia 2004r. 1. uchyla zaskarżoną decyzję, 2. określa, że zaskarżona decyzja nie może być wykonana w całości, 3. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej w B. na rzecz skarżącego A. T. kwotę 2929,00 zł (dwa tysiące dziewięćset dwadzieścia dziewięć złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

W wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy, po uprzednim uchyleniu pierwotnej decyzji przez organ odwoławczy, Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w B.

w oparciu o uzupełniony materiał dowodowy wydał decyzję z dnia 24 kwietnia 2009r.,

w której określił A. T. w zakresie podatku od towarów i usług od okres od stycznia do kwietnia 2004 r. wysokość kwoty do zwrotu.

Nie zgadzając się z powyższym rozstrzygnięciem strona złożyła odwołanie, w którym wniosła o zmianę powyższej decyzji. Zaskarżonej decyzji strona zarzuciła przyjęcie błędnej stawki podatku na produkt "M." - 7%, zamiast 0%, jak również błędną interpretację metody wyliczenia podatku zwanej "rachunkiem w stu"

i zastosowanie de facto rachunku według metody "od stu".

Rozpatrując sprawę w postępowaniu odwoławczym Dyrektor Izby Skarbowej

w B. decyzją z dnia [...] utrzymał w mocy decyzję organu

I instancji.

W uzasadnieniu organ wskazał, iż w sprawie zaistniała konieczność pozyskania wiedzy specjalistycznej co do preparatów "D." i "M.t". W zakresie preparatu "D." w oparciu o cały zebrany materiał dowodowy, w tym opinię biegłego, uznano za prawidłowe dokonaną przez stronę klasyfikację tego produktu jako tłuszczu paszowego.

W odniesieniu zaś do produktu "M.", który w ocenie strony winien być zaklasyfikowany do grupowania PKWiU 24.42.23-40 organ stwierdził, iż prawidłową klasyfikacją jest grupowanie 24.66.42-10.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00