Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 15 października 2009 r., sygn. III SA/Wr 389/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Sędziowie Sędzia WSA Maciej Guziński, Sędzia WSA Bogumiła Kalinowska, Magdalena Jankowska-Szostak (spr.), , Protokolant Paweł Czyszkowski, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 15 października 2009 r. sprawy ze skargi T. D. na decyzję Wojewody [...] z dnia [...] nr [...] w przedmiocie wymeldowania L.D.-N. z miejsca pobytu stałego oddala skargę.

Uzasadnienie

Wnioskiem z dnia [...] T. D. wystąpił do Prezydenta W. o wymeldowanie córki L. D.- N. wraz z synem P. N. z lokalu przy ul K. [...] we W. Uzasadniając przedmiotowy wniosek T. D. powołał się na prawomocne, opatrzone klauzulą wykonalności postanowienie Sądu Rejonowego we W. Wydziału [...] [...] dla W.-K. z dnia [...] , sygn. akt [...] oraz postanowienie Sądu Okręgowego we W. Wydziału [...] [...]-[...], z dnia [...], Sygn. akt [...].

Pismem z dnia [...] organ pierwszej instancji zawiadomił zainteresowane strony o wszczęciu postępowania w sprawie wymeldowania L. D.- N. wraz z synem z lokalu przy ul K. [...] i wezwał strony do złożenia wyjaśnień.

Przesłuchany w postępowaniu administracyjnym przed organem pierwszej instancji T. D. oświadczył, że jest jedynym właścicielem spornego lokalu, wskazał, iż Sąd Rejonowy w procesie o podział majątku wspólnego małżonków i dział spadku przyznał mu ten lokal oraz orzekł w punkcie [...], aby jego córka L. D.-N. w terminie jednego miesiąca upuściła i wydała mu ten lokal. Wnioskodawca wyjaśnił, że córka nie zastosowała się do tego orzeczenia i wraz z synem P. N. zajmuje jeden pokój w mieszkaniu przy ul. K.[...] we W. Wnioskodawca zaznaczył, że nie widział aby córka od [...]r. nocowała w tym lokalu, natomiast wnuk P. N. kilka razy spędzał noc w spornym mieszkaniu. Dodatkowo wyjaśnił, że do [...] r. zarówno córka jak i wnuk codziennie przebywali w spornym lokalu, natomiast obecnie rzadko ich w tym mieszkaniu widuje. Przesłuchany P. N. oświadczył, że zamieszkuje w lokalu przy ul. K. [...], gdzie zajmuje jeden pokój, w którym znajdują się jego ruchomości. Uczestnik wyjaśnił, że wskazane postanowienie Sądu dotyczy wyłącznie jego matki, która zastosowała się do jego treści i opuściła sporny lokal. P. N. wskazał, że T. D. występował już z wnioskiem o wymeldowanie jego wraz z matką. W tej sprawie zapadła decyzja, w której odmówiono wymeldowania od tej decyzji T. D. złożył odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we W. W takiej sytuacji postanowieniem z dnia [...] na podstawie art. 97 § 1 pkt 4 i art. 101 ustawy z dnia 16 czerwca 1960 r Kodeks postępowania administracyjnego, (tekst jednolity Dz. U. z 2000 r, Nr 98, poz 1071 ze zm.) zwanej w dalszej części uzasadnienia w skrócie k.p.a., organ pierwszej instancji zawiesił postępowanie. W związku z prawidłowo wniesionym zażaleniem Wojewoda [...] w dniu [...] uchylił zaskarżone postanowienie i odmówił zawieszenia postępowania.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00