Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 12 października 2009 r., sygn. VI SA/Wa 1082/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Andrzej Wieczorek (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Sędzia WSA Halina Emilia Święcicka Protokolant Agnieszka Gajewiak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 12 października 2009 r. sprawy ze skargi A. K. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego oddala skargę

Uzasadnienie

Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej (dalej organ) decyzją z dnia [...] marca 2009 r. nr [...] po rozpoznaniu na rozprawie sprawy z wniosku K. C. (dalej wnioskodawca) przeciwko A. K. (dalej uprawniony) o unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt. "Indywidualna osłonka na sadzonki i drzewka" nr [...] (dalej sporny wzór) działając na podstawie art. 103 i 104 w zw. z art. 102 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2001 r., Nr 40, poz. 508 - dalej ustawa p.w.p.) oraz art. 98 k.p.c. w związku z art. 256 ust. 2 ustawa p.w.p. unieważnił wyżej opisane prawo z rejestracji wzoru oraz przyznał K. C. od A. K. kwotę 2.000 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie.

Organ wskazał, że wnioskodawczyni wniosła przeciwko uprawnionemu o unieważnienie prawa z rejestracji spornego wzoru przemysłowego.

Interes prawny wywiodła z treści listu ostrzegawczego z dnia [...] listopada 2007 r., w którym uprawniony wzywa wnioskodawczynię do natychmiastowego zaprzestania wytwarzania, oferowania i wprowadzenia do obrotu wytworów według spornego wzoru. W odpowiedzi na kolejny list z dnia [...] listopada 2007 r. wnioskodawczyni podniosła zarzut, że prawo ochronne na sporny wzór nie spełnia wymogów, o których mowa w art. 102, 103 i 104 p.w.p. W liście z dnia [...] grudnia 2007 r. uprawniony ponowił żądania z poprzedniego listu i zagroził skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Na okoliczność braku nowości i oryginalności spornego wzoru wnioskodawczyni przedstawiła następujące dowody:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00