Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Szczecinie z dnia 28 października 2009 r., sygn. II SA/Sz 917/09

Opierając się na oświadczeniach strony organy winny brać pod uwagę jedynie oświadczenia złożone w toku postępowania wyjaśniającego w sprawie rozstrzyganej wydawaną decyzją administracyjną. 

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Szczecinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Katarzyna Grzegorczyk-Meder, Sędziowie Sędzia WSA Barbara Gebel (spr.), Sędzia NSA Elżbieta Makowska, Protokolant Michał Iwanowski, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 28 października 2009 r. sprawy ze skargi M. S. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie odpłatności za pobyt w Domu Pomocy Społecznej I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Wójta Gminy z dnia [...] r. nr [...], II. stwierdza, że zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Decyzją z dnia [...] Wójt Gminy [...] skierował M.S. do Domu Pomocy Społecznej. M.S. został umieszczony w Domu Pomocy Społecznej w [...], gdzie przebywa od dnia [...] do chwili obecnej. Decyzją z dnia [...] nr [...] organ Wójt Gminy [...] ustalił opłatę za pobyt w Domu Pomocy Społecznej w wysokości [...] za okres od [...] do [...] oraz w wysokości [...] zł od [...].

Decyzją dnia [...] nr [...] Wójt Gminy [...] ustalił opłatę ponoszoną przez M.S. za pobyt w Domu Pomocy Społecznej od dnia [...] w wysokości [...]. W uzasadnieniu swojej decyzji organ I instancji wskazał, że zgodnie z treścią art. 60 ust. 1 ustawy o pomocy społecznej pobyt w domu pomocy społecznej jest odpłatny do wysokości średniego kosztu utrzymania, który od [...] w Domu Pomocy Społecznej w [...] wynosi [...] zł. Dalej organ I instancji podał, że mieszkaniec wnosi opłatę w wysokości nie wyższej niż 70% swojego dochodu. Dochód strony, jak ustalił organ, wynosi obecnie [...] euro tj. [...], a zatem opłata ponoszona przez stronę za pobyt wynosi [...].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00