Wyrok WSA w Lublinie z dnia 30 września 2009 r., sygn. I SA/Lu 57/09
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Fita (sprawozdawca), Sędziowie WSA Wiesława Achrymowicz, NSA Irena Szarewicz-Iwaniuk, Protokolant Referent stażysta Julita Urbaś, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 30 września 2009 r. sprawy ze skargi A. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku od towarów i usług za poszczególne miesiące od sierpnia do grudnia 2006 r. I. uchyla zaskarżoną decyzję; II. zasądza od Dyrektora Izby Skarbowej na rzecz A. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością kwotę [...] tytułem zwrotu kosztów postępowania.
UZASADNIENIE
Dyrektor Izby Skarbowej decyzją z dnia [...] , nr [...], wydaną na podstawie art. 233 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa ( t.j.Dz.U. Nr 8 z 2005 r., poz.60 ze zm.) po rozpatrzeniu odwołania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością A. z siedzibą w C. od decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej z dnia [...] nr [...] w sprawie rozliczenia zobowiązania w podatku od towarów i usług za poszczególne okresy miesięczne od sierpnia 2006 r. do grudnia 2006 r. i ustalenia dodatkowego zobowiązania podatkowego, utrzymał zaskarżoną decyzję w mocy.
W uzasadnieniu podał, że Dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej dokonał rozliczenia zobowiązania podatnika w podatku od towarów i usług za okres od sierpnia do grudnia 2006 r. w sposób odmienny od zadeklarowanego przez stronę w złożonych deklaracjach podatkowych oraz ustalił dodatkowe zobowiązanie podatkowe za w/w okresy rozliczeniowe, ponieważ w toku przeprowadzonej kontroli stwierdził nieprawidłowości w rozliczeniu tego podatku. Nieprawidłowości te polegały na zawyżeniu podatku naliczonego wskutek ujęcia w rozliczeniu wydatków wynikających z faktur dokumentujących zapłatę czynszu dzierżawnego za używanie samochodu osobowego marki Daimler Chrysler typ S 220, 3,2, CDI, nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych, dla którego nie była prowadzona przez spółkę ewidencja przebiegu pojazdu.