Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 22 czerwca 2009 r., sygn. VI SA/Wa 746/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Zbigniew Rudnicki (spr.) Sędziowie Sędzia WSA Andrzej Czarnecki Sędzia WSA Ewa Marcinkowska Protokolant Aneta Stefaniak po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 22 czerwca 2009 r. sprawy ze skargi "E." Sp. z o.o. z siedzibą w W. na decyzję Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z dnia [...] stycznia 2009 r. nr [...] w przedmiocie unieważnienia prawa z rejestracji wzoru przemysłowego 1. uchyla zaskarżoną decyzję; 2. stwierdza, że uchylona decyzja nie podlega wykonaniu.

Uzasadnienie

Decyzją Urzędu Patentowego RP z dnia [...] stycznia 2009 r., działającego w trybie postępowania spornego, po rozpoznaniu na rozprawie sprawy z wniosku J. A., W. (wnioskodawcy) przeciwko E. Sp. z o.o., [...], W. (dalej: uprawnionego) o unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "[...]" nr [...] na podstawie art. 103 i 104 w zw. z art. 102 ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r. Prawo własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117, z późn. zm.; dalej: p.w.p.) oraz art. 98 k.p.c. w zw. z art. 256 ust. 2 p.w.p. unieważniono prawo z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "[...]" nr [...].

W uzasadnieniu przypomniano, że pismem z dnia [...] listopada 2007 r. wnioskodawca wniósł przeciwko uprawnionemu o unieważnienie prawa z rejestracji wzoru przemysłowego pt.: "[...]" nr [...] (dalej sporny wzór).

Na okoliczność braku nowości spornego wzoru (art. 103 w zw. z art. 102 p.w.p.) wnioskodawca przedstawił publikację znaku towarowego przestrzennego w postaci butelki nr [...] (publ.: [...]).

Na okoliczność, że twórcą butelki o kształcie takim jak sporny wzór jest wnioskodawca, zostały przedstawione przez niego dwa zgłoszenia wzorów zdobniczych, w których został wymieniony jako twórca tych wzorów. W obu tych sprawach postępowanie zostało umorzone przed publikacją.

Według wnioskodawcy, rejestracja spornego wzoru narusza jego prawa osobiste i majątkowe (jako twórcy), o których mowa w art. 117 ust. 2 p.w.p., zatem prawo z rejestracji spornego wzoru powinno być unieważnione na podstawie tego przepisu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00