Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 29 maja 2009 r., sygn. I SA/Lu 210/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Krystyna Czajecka-Szpringer, Sędziowie WSA Wojciech Kręcisz,, NSA Anna Kwiatek (spr.), Protokolant Referent stażysta Kamil Rutkowski, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 29 maja 2009 r. sprawy ze skargi W. K. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku akcyzowego za miesiące: październik - grudzień 2004 r., maj, czerwiec, sierpień, wrzesień i grudzień 2005 r. - oddala skargę.

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją Dyrektor Izby Celnej , po rozpatrzeniu odwołania W. K. utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Urzędu Celnego z dnia [...] określającą zobowiązanie podatkowe w podatku akcyzowym za miesiąc październik, listopad i grudzień 2004r. oraz maj, sierpień, wrzesień 2005r. w łącznej kwocie 2.116,00 zł i umarzającą postępowanie podatkowe za miesiąc czerwiec 2005r. i grudzień 2005r.

W uzasadnieniu zaskarżonej decyzji Dyrektor Izby Celnej przedstawił stan faktyczny sprawy, z którego wynika, że W. K. (podatniczka) w ramach prowadzonej działalności gospodarczej dokonywała sprzedaży gazu propan-butan służącego do napędu pojazdów samochodowych na stacji paliw w P. Do magazynowania gazu propan-butan na stacji używała dwóch zbiorników o nominalnej pojemności 4,85 m3 każdy. Wskazał na § 139 rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 20 września 2000 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi dalekosiężne do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz.U. z 2000r., Nr 98, poz 1067. ze zm), zgodnie z którym maksymalny poziom napełniania zbiorników z gazem powinien wynosić nie więcej niż 85% pojemności, co pozwalało podatniczce zmagazynować w posiadanych zbiornikach maksymalnie 8.245 l gazu.

Wyjaśnił, że w wyniku przeprowadzonej u podatniczki kontroli podatkowej w zakresie prawidłowości i rzetelności deklarowania oraz ustalania podstaw opodatkowania podatkiem akcyzowym za okres 1 stycznia 2004r.- 31 grudnia 2005 r., po analizie książki przychodów i rozchodów za rok 2004 i 2005, faktur zakupu i sprzedaży gazu propan butan za te lata oraz faktur zakupu i sprzedaży oleju opałowego za 2005 r., dobowych raportów sprzedaży gazu za 2005 rok, rolek z kasy fiskalnej za rok 2004 i 2005, przeprowadzeniu czynności sprawdzających u kontrahentów podatniczki - organ podatkowy stwierdził u podatniczki ewidencjonowanie sprzedaży gazu propan-butan, która nie znajduje pokrycia w zaewidencjonowanych zakupach.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00