Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Lublinie z dnia 26 marca 2009 r., sygn. III SA/Lu 34/09

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Lublinie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Jerzy Marcinowski, Sędziowie Sędzia WSA Jerzy Drwal,, Sędzia NSA Maria Wieczorek (sprawozdawca), Protokolant Starszy sekretarz sądowy Wiesława Dudek, po rozpoznaniu w Wydziale III na rozprawie w dniu 19 marca 2009 r. sprawy ze skargi spółki A. na decyzję Dyrektora Izby Celnej z dnia [...] grudnia 2008 r. nr [...] w przedmiocie zwrotu odsetek od należności celnych I. uchyla zaskarżoną decyzję II. zasądza od Dyrektora Izby Celnej na rzecz skarżącego spółki A. kwotę 677 (sześćset siedemdziesiąt siedem) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

 

UZASADNIENIE

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] grudnia 2008 r., nr [...], Dyrektor Izby Celnej w B. po rozpatrzeniu odwołania "J." sp. z o.o. od decyzji Naczelnika Urzędu Celnego w Z. z dnia [...] września 2008 r., nr [...], w przedmiocie odmowy zwrotu odsetek od zwróconej kwoty cła antydumpingowego, utrzymał w mocy decyzję organu I instancji.

Stan faktyczny, w oparciu o który została wydana zaskarżona decyzja przedstawiał się następująco:

W dniu 16 lutego 2007 r. agent celny reprezentujący skarżącą zgłosił do procedury dopuszczania do obrotu sprowadzoną z Chin tkaninę poliestrową o nazwie Arara. Towar został zgłoszony przez przedstawiciela skarżącej do kody taryfy celnej 5407 61 30 00 obejmującego pozostałe tkaniny zawierające 85% masy lub więcej włókien ciągłych nieteksturowanych barwione, objęte stawką celną 8% i stawką cła antydumpingowego 56,2%. Wśród dołączonych do zgłoszenia celnego dokumentów znalazło się oświadczenie agenta reprezentującego skarżącą, w którym stwierdził, iż taryfikacja tkaniny objętej zgłoszeniem została dokonana na podstawie ekspertyzy Centralnego Laboratorium Celnego, wskazanej i sugerowanej przez Urząd Celny w Z.. Odpowiadające wymogom formalnym zgłoszenia zostało przyjęte przez organ celny, co z mocy prawa spowodowało objęcie towaru wnioskowaną procedurą celną i określenie kwoty długu celnego na podstawie zadeklarowanych przez przedstawiciela skarżącej elementów kalkulacyjnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00