Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

TEMATY:
TEMATY:

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 21 stycznia 2009 r., sygn. III SA/Kr 474/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Elżbieta Kremer Sędziowie WSA Halina Jakubiec WSA Tadeusz Wołek (spr.) Protokolant Monika Pilch po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 21 stycznia 2009r. sprawy ze skargi I. N. na decyzję Wojewody z dnia 11 lutego 2008r nr [...] w przedmiocie wymeldowania skargę oddala

Uzasadnienie

Prezydent Miasta decyzją z dnia [...] 2007 r. znak [...] orzekł o wymeldowaniu I. N. z pobytu stałego z lokalu przy ul. [...] w K. na podstawie art. 15 ust.2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych oraz art. 104 kodeksu postępowania administracyjnego.

W uzasadnieniu decyzji organ meldunkowy wskazał, że postępowanie wszczęto w dniu 19.06.2006 r. z wniosku K. N.

Wydanie decyzji o wymeldowaniu osoby z miejsca jej pobytu stałego nastąpić może wyłącznie na podstawie art. 15 ust. 2 ustawy o ewidencji ludności i dowodach osobistych. Powyższe stwarza właściwemu organowi administracji publicznej możliwość wymeldowania osoby, która opuściła miejsce pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad trzy miesiące i nie dopełniła obowiązku wymeldowania.

Przedmiotem postępowania było ustalenie, czy skarżąca zamieszkuje w spornym lokalu. W toku postępowania ustalono, że skarżąca od dłuższego czasu tam nie zamieszkuje i lokal ten nie stanowi jej stałego pobytu.

Wnioskodawca K. N. w toku postępowania oświadczyła, iż synowa- skarżąca I. N. dobrowolnie wyprowadziła się z lokalu, a opuszczając miejsce pobytu stałego zabrała większość swoich rzeczy osobistych. Wyjaśniła, że skarżąca nadużywa alkoholu, pod którego wpływem jest w stosunku do niej agresywna, a ona jest osobą starszą (76 lat) i schorowaną i nie wyraża zgody na powrót i ponowne zamieszkiwanie synowej w lokalu ze względu na swoje bezpieczeństwo.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00