Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 25 listopada 2008 r., sygn. III SA/Kr 268/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący : Sędzia WSA Halina Jakubiec Sędziowie : WSA Bożenna Blitek spr. NSA Grażyna Danielec Protokolant Urszula Ogrodzińska po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 25 listopada 2008 r. sprawy ze skargi Z. P. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego z dnia [...] nr : [...] w przedmiocie zatrzymania prawa jazdy I uchyla zaskarżoną decyzję i poprzedzającą ją decyzję organu pierwszej instancji II orzeka , że uchylone decyzje nie mogą być wykonane .

Uzasadnienie

I.

Pismem z dnia 14 maja 2007r. Zastępcy Dyrektora Wydziału Świadczeń Socjalnych Urzędu Miasta skierowano do Wydziału Komunikacji tego Urzędu wniosek o zatrzymanie prawa jazdy Z. P. w przypadku, gdyby takie posiadał. Jako podstawę wniosku podano art. 3-6 ustawy z dnia 22 kwietnia 2005r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych z uzasadnieniem, "że zostały spełnione przesłanki, o których mowa w art. 5 ust. 1 powołanej ustawy".

Prezydent Miasta pismem z dnia 24 maja 2007r. zawiadomił Z. P. o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie zatrzymania prawa jazdy kategorii A, B i B1.

Decyzją z dnia [...] Nr [...] Prezydent Miasta orzekł o zatrzymaniu Z. P. prawa jazdy kategorii A, B i B1 nr [...], które wydano w dniu [...] 2003r. przez Prezydenta Miasta - na okres do czasu stwierdzenia ustania przyczyn zatrzymania z poleceniem niezwłocznego zwrotu prawa jazdy do Referatu Praw Jazdy. Jako podstawę prawną wskazano art. 5 ust. 2 ustawy z dnia 22 kwietnia 2005r. o postępowaniu wobec dłużników alimentacyjnych i zaliczce alimentacyjnej (Dz. U. z 2005r. Nr 86, poz. 732 z późn. zm.) i art. 104 § 1 kodeksu postępowania administracyjnego (kpa). Na uzasadnienie podano treść wniosku z dnia 14 maja 2007r. i zaznaczono, że "w przypadku zatrzymania uprawnienia przez okres poprzedzający jeden rok jego zwrot uzależniony będzie od wykazania się posiadaniem wymaganych kwalifikacji".

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00