Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Białymstoku z dnia 27 listopada 2008 r., sygn. II SA/Bk 480/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku w składzie następującym: Przewodniczący sędzia NSA Anna Sobolewska-Nazarczyk, Sędziowie sędzia NSA Stanisław Prutis (spr.),, asesor WSA Małgorzata Roleder, Protokolant Marta Marczuk, po rozpoznaniu w Wydziale II na rozprawie w dniu 27 listopada 2008 r. sprawy ze skargi G. P. na decyzję Wojewody P. z dnia [...] maja 2008 r., nr [...] w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego oddala skargę

Uzasadnienie

Zaskarżoną decyzją z dnia [...] maja 2008r. nr [...] Wojewoda P. utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta B. z dnia [...] marca 2008r. nr [...] o wymeldowaniu G. P. z pobytu stałego w lokalu nr [...] położonego B. przy ul. G. J. B. [...].

U podstaw tego rozstrzygnięcia legły następujące ustalenia faktyczne i ocena prawna:

Postępowanie w przedmiotowej sprawie zostało wszczęte wnioskiem z dnia 30 stycznia 2007r. S. K. o wymeldowanie syna G. P. z w/w lokalu. Najemcą tego lokalu jest wnioskodawczyni - (decyzja o przydziale lokalu z dnia [...] marca 1974r.), a G. P. był w nim zameldowany na pobyt stały od dnia 3 kwietnia 1975r. do 3 kwietnia 1991r. W czerwcu 1986r. zawarł pierwszy związek małżeński - małżeństwo to zostało rozwiązane przez rozwód w 1998r. W dniu 5 listopada 1999r. G. P. ponownie został zameldowany na pobyt stały w przedmiotowym lokalu. W lutym 2002r. zawarł drugi związek małżeński.

Z wyjaśnień S. K. wynika, że w listopadzie 1999r. zameldowała u siebie syna, gdyż przebywał on w Zakładzie Karnym i obawiał się, że z powodu braku zameldowania nie dostanie przepustki, ani nie będzie mógł być zwolniony warunkowo. Na początku jesieni 2006r. zgodziła się, żeby syn przychodził do niej coś zjeść, umyć się, wyprać, ale nie mieszkać. G. P. zaczął przychodzić kiedy tylko chciał, gdyż miał klucze. W przedmiotowym lokalu zaczął wszystko niszczyć, wyrzucił kanapę, lodówkę, groził jej i znęcał się nad nią (protokół z dnia 9 lutego 2007r.). Zajął jeden z trzech pokoi, w którym miał swoje rzeczy osobiste, przyniósł także lodówkę. Ostatni raz nocował w lokalu pod koniec marca 2007r. Potem przebywał wraz z drugą żoną przy ul. K. [...] w B. Zabrał z przedmiotowego lokalu swoje rzeczy osobiste i obiecał, że pozostałe rzeczy również zabierze (protokoły z dnia 4 kwietnia 2007r. i 12 kwietnia 2007r.). S. K. podała, że na dzień 7 sierpnia 2007r. w mieszkaniu nie było żadnych rzeczy syna. W czerwcu 2007r. zastała w lokalu zakrwawionego syna, karetka odwiozła go do szpitala. Po wyjściu ze szpitala sprowadził do domu B. A. Po kilku dniach zabrała ich Policja, po czym następnego dnia syn wziął z przedmiotowego lokalu swoje rzeczy i wyjechał do M. (protokół z dnia 25 września 2007r.). Od września 2007r. syn nie ma dostępu do lokalu ponieważ wymienione zostały zamki w drzwiach (protokół z dnia 18 września 2007r.).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00