Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 20 padziernika 2008 r., sygn. IV SA/Wa 1184/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Alina Balicka (spr.), Sędziowie Sędzia WSA Aneta Dąbrowska, Asesor WSA Agnieszka Łąpieś-Rosińska, Protokolant Marcin Lesner, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 października 2008 r. sprawy ze skargi J. G. na decyzję Wojewody (...) z dnia (...) maja 2008 r. nr (...) w przedmiocie wymeldowania z pobytu stałego 1. uchyla zaskarżoną decyzję oraz utrzymaną nią w mocy decyzję Burmistrza Miasta i Gminy P. z dnia (...) marca 2008 r. nr (...); 2. zaskarżona decyzja nie podlega wykonaniu do czasu uprawomocnienia się niniejszego wyroku.

Uzasadnienie

Zaskarżoną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzją z dnia (...) maja 2008 r. Wojewoda (...), na podstawie art. 138 § 1 pkt. 1 k.p.a. w zw. z art. 15 ust. 2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 r., nr 139, poz. 993 ze zm.) utrzymał w mocy decyzję Burmistrza Miasta i Gminy P. z dnia (...) marca 2008 r. orzekającej o wymeldowaniu J. G. z pobytu stałego z lokalu nr (...) , przy ul. (...) w P.

Organ stwierdził w uzasadnieniu decyzji, że postępowanie administracyjne w sprawie wymeldowania J. G. z wymienionego wyżej lokalu zostało wszczęte na wniosek K. O. i M. O. w dniu 22 stycznia 2008 r. Organ ustalił - na podstawie zeznań świadków - iż przedmiotowy lokal został opróżniony przez J. G. z rzeczy osobistych, a zostały w nim tylko stare, nienadające się do użytku przedmioty. Organ wskazał także, że J. G. sam przyznał w piśmie z dnia 5 marca 2008 r., iż opuścił zajmowany lokal twierdząc, że był zmuszony do tego w wyniku prowadzonych w budynku remontów. Organ stwierdził, że wprawdzie z pisma K. O. i M. O. z dnia 5 listopada 2007 r. wynika konieczność przeprowadzenia prac konserwatorskich i remontu, ale miało to nastąpić dopiero w 2008 r. Również przeprowadzona w styczniu 2008 r. kontrola nie wykazała śladów prowadzonego remontu. Wojewoda (...) podał także, że nie jest jasna data opuszczenia przez J. G. przedmiotowego lokalu, tj. czy nastąpiło to w październiku czy grudniu 2007 r., ale poza sporem - w ocenie organu - pozostaje, że skarżący opuścił opisane mieszkanie w sposób dobrowolny, zabierając swoje rzeczy z zamiarem skoncentrowania swojego życia w innym miejscu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00