Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 20 padziernika 2008 r., sygn. II SA/Kr 731/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Izabela Dobosz Sędziowie WSA Wojciech Jakimowicz AWSA Janusz Kasprzycki / spr. / Protokolant Dorota Solarz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 20 października 2008 r. sprawy ze skargi H.N. na decyzję Wojewody z dnia [....] w przedmiocie zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji II. zasądza od Wojewody na rzecz skarżącej H.N. kwotę 500 / pięćset / złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...]stycznia 2008 r. Gmina B. złożyła wniosek o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę dla zamierzenia inwestycyjnego polegającego na rozbudowie budynku administracyjnego Urzędu Miejskiego wraz z przyłączami, parkingiem i traktem komunikacyjnym na działkach: nr [...], nr [...], nr [...] w B. Do wniosku tego dołączyła 4 egzemplarze projektu budowlanego, oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, oświadczenie projektanta o sporządzeniu projektu budowlanego zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami wiedzy technicznej oraz decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

Postanowieniem z dnia [...], znak: [...], na podstawie art. 35 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawa budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 118 z późn. zm., zwanej dalej Prawem budowlanym z 1994 r.), Starosta B. wezwał Gminę B. do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości projektu budowlanego z § 13 ust. 1 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133), polegających na opracowaniu części rysunkowej projektu architektoniczne - budowlanego w innej niż w wymaganej skali, braku ekspertyzy technicznej stanu konstrukcji i elementów budynku z uwzględnieniem podłoża gruntowego, wymaganej w przypadkach rozbudowy, nadbudowy i przebudowy oraz zmiany przeznaczenia budynku, zgodnie z § 206 w/w rozporządzenia, braku projektu konstrukcyjnego rozbudowy przedmiotowego obiektu, niezgodności rzutów fundamentów z rzutami innych kondygnacji przedmiotowego obiektu, braku informacji lub decyzji o wyłączeniu gruntu z produkcji rolnej, braku zapewnienia dostawy energii cieplnej od jej dysponenta oraz braku daty, numerów działek w oświadczeniu o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz oznaczenia dokumentów z którego ono wynika. Pismem z dnia [...] lutego 2008 r. Gmina B. przesłała komplet brakujących dokumentów, stosując się do nałożonego na nią postanowieniem z [...] obowiązku usunięcia stwierdzonych w projekcie budowlanym nieprawidłowości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00