Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Krakowie z dnia 28 października 2008 r., sygn. II SA/Kr 759/08

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Andrzej Irla Sędziowie WSA Piotr Głowacki WSA Barbara Pasternak (spr.) Protokolant Teresa Jamróz po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 28 października 2008 r. sprawy ze skargi Telefonii Cyfrowej Spółki z o.o. w W. na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. z dnia [....] w przedmiocie odmowy ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego; I. uchyla zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję organu I instancji; II. zasądza od Samorządowego Kolegium Odwoławczego w K. na rzecz strony skarżącej Telefonii Cyfrowej Spółki z o.o. w W. kwotę 757 zł (słownie: siedemset pięćdziesiąt siedem złotych) tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Ii SA/Kr 759/08

UZASADNIENIE

Prezydent Miasta K. decyzją z dnia [.....] wydaną na podstawie art. art. 50 ust. 1 w związku z art. 1 ust. 2 pkt 1, 2, art. 53 ust. 3, art. 54 oraz art. 51 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 marca 2003r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80, póz. 717, ze zm.), w związku z art. 6 pkt 1 i art. 4 pkt 18 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. 2004r., Nr 261, póz. 2603 ze zm.) oraz art. 104 kpa, po rozpatrzeniu wniosku: [.....] Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. w W. z dnia .......2007r.odmówił ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego dla zamierzenia inwestycyjnego pn.: "Budowa stacji bazowej telefonii komórkowej sieci ............"

W toku postępowania organ l instancji dokonał analizy warunków i zasad zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy w kontekście przepisów ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz przepisów odrębnych, a także stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewidziano realizację wnioskowanego zamierzenia inwestycyjnego. Przeanalizowano stan zagospodarowania terenu w rejonie projektowanej inwestycji. Wnioskowana inwestycja obejmuje budowę znacznej wysokości kratowego masztu stacji bazowej na dachu istniejącego budynku mieszkalnego położonego na dz.......w K. Według wniosku planuje się realizację masztu o wysokości około 12 m nad poziom dachu wraz z zamontowanym zespołem anten sektorowych oraz radioliniowych. Nadto wskazano, iż planuje się również usytuować na dachu budynku zespół szaf zasilająco - sterujących. Działka stanowiąca teren inwestycji znajduje się na ............od centralnej części ....... przy .........na terenie układu urbanistycznego ........., który jest ujęty w ewidencji konserwatorskiej. Teren inwestycji zlokalizowany jest na terenie kwartału ograniczonego ulicami.................., a budynek, na dachu którego planuje się posadowienie stacji bazowej stanowi bezpośrednią obudowę ul. ........Okolica ta charakteryzuje się dużym zainwestowaniem terenu o wysokiej intensywności zabudowy, gdzie dominuje zabudowa pierzejowa, o dominującej funkcji mieszkaniowej wielorodzinnej. Wskazano, iż w otoczeniu występują elementy infrastruktury technicznej, które zamocowane są na dachach kamienic, jednak ze względu na nieduże rozmiary nie naruszają zasad kompozycji sylwety zespołu zabudowy ............

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00