Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Rzeszowie z dnia 7 sierpnia 2008 r., sygn. I SA/Rz 510/08

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie w składzie następującym: Przewodniczący S. NSA Maria Serafin-Kosowska Sędziowie NSA Bożena Wieczorska WSA Kazimierz Włoch (spr.) Protokolant sekr. sąd. Małgorzata Paśko po rozpoznaniu w Wydziale I Finansowym w dniu 5 sierpnia 2008 r. sprawy ze skargi A.L. na decyzję Dyrektora Izby Skarbowej z dnia [...] marca 2008 r. nr [...] w przedmiocie odpowiedzialności podatkowej płatnika w zakresie podatku od towarów i usług. - oddala skargę -

 

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia (...) marca 2008r. (...) Dyrektor Izby Skarbowej, po rozpoznaniu odwołania A. L., uchylił decyzję organu pierwszej instancji w całości i orzekł o odpowiedzialności podatkowej A. L., pełniącego w październiku 2002r. funkcję komornika Sądu Rejonowego, jako płatnika podatku od towarów i usług, za niedobrany podatek od towarów i usług za październik 2002r. z tytułu dokonanej w trybie egzekucji sprzedaży towaru będącego własnością A. C. w kwocie 2.074 zł.

W toku kontroli podatkowej w zakresie prawidłowości wypełniania obowiązków płatnika podatku od towarów i usług za październik 2002r. przeprowadzonej u A. L. pełniącego funkcję Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym, ustalono, iż w październiku 2002r. dokonał on sprzedaży w drodze licytacji, przeprowadzonej w ramach egzekucji sądowej, dwóch samochodów dostawczych : Fiata Ducato, będącego własnością T. O., oraz Forda Transita, będącego własnością A. C.Sprzedaż samochodu Fiat Ducato, w ocenie organów podatkowych, korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz.U., Nr 11, poz. 50 ze zm.) - zwanej dalej ustawą VAT - natomiast sprzedaż Forda Transita z uwagi na fakt, iż został on nabyty przez podatnika podatku VAT A. C. od M. C., mającej również status podatnika VAT, nie objętego zwolnieniem podmiotowym - nie korzystała z takiego zwolnienia.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00